Ukrajina? COVID? Jaké jsou to příležitosti pro české zdravotnictví? Prodiskutujte s MUDr. Havrdou – 12/2022

Ukrajina? COVID? Jaké jsou to příležitosti pro české zdravotnictví? Prodiskutujte s MUDr. Havrdou – 12/2022

image

 

Týdeník Svobody – 12. týden 2022

Zobrazit email v prohlížeči 

 

image

 

Svobodě a odpovědnosti jednotlivce zdar!


 Jsou přísun Ukrajinců nebo selhání lékařských elit v případě COVIDU příležitostí pro lepší budoucnost českého zdravotnictví? Jakou vizi má lékař Miroslav Havrda, který léčí olympijské vítěze a účastní se světových lékařských konferenci?

 

Jak si vykládat strach provládních „expertů“ z konfrontace ohledně COVIDu? A jak by se mohlo zdravotnictví postupně zbavovat socialismu navzdory tomu, že lékařskou komoru vede socialisty dosazený Kubek?

 

Obsah obrázku text Popis byl vytvořen automaticky

 

 

Přijďte diskutovat do online hospody přes ZOOM na https://bit.do/svobodna-hospoda, nebo můžete poslouchat zde na Facebooku. 


Meeting ID: 988 4029 5488 Passcode: sberanem

 

 

 

SANEP sbírá preference online a můžete se do něj zapojit zde po registraci na jejich webu, v únoru jsme měli o 0,3 % více než v lednu.

 

image

 

      

S pozdravem a přáním hezkého dne

Libor Vondráček

předseda Svobodných

„Svoboda a odpovědnost musí jít ruku v ruce… jinak zhynou…“      

 

 

Obsah obrázku text Popis byl vytvořen automaticky

 

Obsah obrázku osoba, muž Popis byl vytvořen automaticky

1) Vondráček: Omezte jízdu autem a spotřebu, zní jakoby vládli Zelení, ne ODS. Green Deal by byl průšvih i bez Putina.

Je potřeba, abychom na to reagovali rychle, protože cena pohonných hmot se promítá do všech cen. Snaha vychovávat občany, aby méně jezdili autem, to by mně sedělo spíše ke Straně zelených než k ODS,“ říká mimo jiné v rozhovoru pro Parlamentní listy předseda Libor Vondráček. 

 

Obsah obrázku exteriér, obloha, osoba, země Popis byl vytvořen automaticky

24) Zálom: Političtí hochštapleři. Fiala, Pekarová, Rakušan? Solidarita není nafukovací. 

Ekonomické problémy, které se valí na české občany, nesmíme podceňovat. Pokud budou příliš drtivé, tak nejen že vlna solidarita pomine, ale může se i zvednout odpor a nenávist vůči uprchlíkům,“ myslí si místopředseda Svobodných Luboš Zálom, podle kterého není možné českým občanům tvrdit, že existuje něco jako morální povinnost kvůli válce na Ukrajině strpět ekonomické a následně existenční problémy. Celý rozhovor je zde

 

Obsah obrázku osoba, muž, stojící, pózování Popis byl vytvořen automaticky

3) Konflikt na Východě je příležitost vzít rozum do hrsti, říká expert ze Svobodných 

V souvislosti s válkou na Ukrajině se čím dál častěji mluví také o změně energetického mixu, odstřižení Evropy od závislosti na ruském plynu, ale také budoucnosti evropské zelené politiky. Energetický expert Jiří Strachota a kandidát do Senátu zdůraznil v rozhovoru, že i energetika potřebuje co nejméně regulací a umělých byrokratických řešení. 

 

Obsah obrázku osoba, zeď, muž, interiér Popis byl vytvořen automaticky

4) Vondráček: digitalizace ano, ale pro živnostníky a spolky pouze dobrovolně. 

Digitalizace státní správy ano, ale vynucovat si ji u malých živnostníků nebo spolků je nesmysl. To si myslí náš předseda Libor Vondráček, který ve svém dalším videu podpořil petici Spolky bez datovky. Jejím cílem je zabránit tomu, aby byly všechny spolky od Nového roku nuceny komunikovat s úřady pouze skrz datovou schránku. Celá zpráva včetně videa je k dispozici zde

 

Obsah obrázku text, hráč Popis byl vytvořen automaticky

5) Naši členové organizují pomoc obětem války na hraničních přechodech.

Naši členové stále pomáhají obětem na hraničních přechodech celou řadou aktivit. Pokud se chcete rovněž nějakým způsobem zapojit, či tyto aktivity podpořit, klikněte pro bližší informace na tento odkaz: Pomoc Ukrajině

 

Obsah obrázku muž, osoba, oblečení, oblek Popis byl vytvořen automaticky

6) Zálom: Fiala trestuhodně hazarduje vůlí lidí pomáhat Ukrajině. 

Česká vláda je neúnavná v pomoci Ukrajině. Kromě dodávky zbraní a humanitární pomoci jde o pomoc příchozím válečným běžencům, ale také slavná cesta premiéra a předsedy ODS Petra Fialy do obléhaného Kyjeva. Jenže místopředseda Svobodných a berounský zastupitel Luboš Zálom nabízí na chování vlády přece jen trochu jiný pohled. Příspěvek Luboše Záloma je k dispozici zde

 

Obsah obrázku muž, oblek, osoba, pózování Popis byl vytvořen automaticky

7) Vondráček: Pro Ukrajinu máme dělat víc, než v roce 1999 pro Jugoslávii, tehdy jsme selhali. 

Abych si ujasnil, jaký postoj považuji za zásadový a nepodlehl emoci, že „jakákoliv pomoc“ je skutečná pomoc. Musel jsem se zamyslet nad vojenskými rozbuškami ve střední a východní Evropě za posledních 100 let, které pro nás byly klíčové…říká Libor Vondráček ve svém příspěvku

 

Obsah obrázku osoba, muž, stojící, pózování Popis byl vytvořen automaticky

8) Uvalením kolektivní viny na všechny Rusy zvyšujeme riziko použití jaderných zbraní, obává se Bohbot

Podle bezpečnostního experta a ředitele Centra pro výzkum terorismu Davida Bohbota délka trvání konfliktu zvyšuje riziko použití chemických a jaderných zbraní. Že by k tomu mohlo dojít, nasvědčují i letecké manévry nad ruským územím, řekl v rozhovoru.

 

image

 

image

22. 3. 1963: The Beatles a hudební revoluce

The Beatles vydali své první album „Please Please me“, kterým změnili pohled na hudbu i společnost. Dlouhé vlasy, show, rockové kytary, fanatické fanynky a svobodomyslný životní styl. Čas si svobodně zajamovat, kámo!

 

image

23. 3. 1897: Ženy mohou studovat VŠ v českých zemích
 
Ženám v českých zemích je umožněno studium na Vysokých školách. Gerty Coriová z Prahy vystudovala univerzitu v Praze a odvděčila se ziskem Nobelovy ceny za fyziologii a lékařství.

 

image

24. 3. 1944: Útěk ze Stalag Luft

74 mužů uteklo na svobodu z německého zajateckého tábora Stalag Luft tunelem dlouhým přes 100 metrů, který byl 8 metrů pod zemí. 

 

image

25. 3. 1990: Svobodné volby v Maďarsku

Maďaři šli po pádu komunismu k prvním svobodným volbám. Jednoznačným vítězem se stalo pravicové Magyar Demokrata Fórum. Levicové strany propadli. Lidé toužili po nové cestě.

 

image

26. 3. 1995: Schengenská smlouva

V platnost vstupily Schengenské dohody, díky kterým můžeme svobod­něji a rychleji cestovat bez ohledu na to, kde nám státy dříve postavily závory a bez buzerace úředníků.  

 

image

27. 3. 1998: Viagra

Organizae FDA schvaluje k užívání viagru, která si rychle našla cestu do domácností. I ti muži, jejichž svoboda byla dosud jistým způsobe limitovaná, si mohou řádně užít.

 

image

28. 3. 1969: Přelepení komunistické hvězdy na MS v hokeji
 
Československo porazilo na hokejovém MS ve Švédsku SSSR hned dvakrát. Několik našich hokejistů si na protest přelepilo hvězdy na dresech lepicí páskou a symbolicky jsme se tak pomstili za okupaci.

 

 

 

 

Obsah obrázku text Popis byl vytvořen automaticky

 


 
?? Tématem 53. svobodné hospody byla jediná sociální dávka a férová daň z příjmu bez výjimek. Speciálním hostem byl tentokrát v pozici hosta mimo jiné náš předseda Libor Vondráček, který téma pojal velmi podrobně prostřednictvím power pointové prezentace.
 
 Současný systém sociálních dávek vykazuje znaky mnoha vad, složitost práva sociálního zabezpečení i neférovost a komplikovanost výjimek daně z příjmu poskytují příležitost pro nabídnutí jednoduššího řešení. 

 

Nabízí se myšlenky na BASIC INCOME pravicového ekonoma Miltona Friedmana, které inspirovaly před 20 lety pravicovou politickou scénu v ČR k vytvoření „Tlustého kolečka“ a připravení reformy, která by rodinám přinesla tisíce peněž navíc a podpořila naše hospodářství. K realizaci ovšem nedošlo a ušlechtilou myšlenku jediné sociální daně od té doby spíše zdiskreditovaly levicové strany. 

 

Pokud jste nestihli sledovat online hospodu živě, můžete se podívat zpětně na tomto odkaze: 53. díl Svobodné hospody

 

image

 

 

Mnohem lepší než solidarita z donucení je dobrovolná pomoc. Přijďte se Svobodnými darovat krev a pomozte dobré věci! Bohužel bude možná potřeba více než dřív. Týden darování svobodné krve je 21. – 28. 3.
 
Stačí si jen: 1) zjistit, kdy probíhají odběry ve vaší nemocnici,
2) a najít v sobě špetku odvahy. Pak se můžete radovat z toho, že vaše krev možná někomu zachrání život.

 

Obsah obrázku text Popis byl vytvořen automaticky

 

image

image

 


 
Vyhlašujeme na 31. března den nezávislosti českého podnikání na EET a při té příležitosti uskutečníme sbírku EET přístrojů.

 

Obsah obrázku text, vizitka, obálka Popis byl vytvořen automaticky

 

image

image

 


 
Beseda s Čechem ukrajinského původu, který se dlouhodobě pomáhá českým podnikatelům zprostředkovat zaměstnance z ciziny, zejména Ukrajiny.

 

Více informací o besedě získáte kliknutím na níže uvedený obrázek. 

 

Obsah obrázku text, muž, osoba, snímek obrazovky Popis byl vytvořen automaticky

 

image

image

 


 
Válda Miloše Zemana schválila krizový zákon jako legislativní paskvil, další paskvil o 22 let později schválila vláda Andreje Babiše jako Pandemický zákon. O rok později tento paskvil ještě zhoršila zmocňovací novela vlády Petra Fialy a krizová legislativa se tak v České republice stala téměř sprostým slovem. 

 

Jak vypadají krizové předpisy v jiných zemích, které se dlouhodobě připravovaly na „vážné krize“ nejen na „povodňové stavy“? Přijďte si o tom popovídat s Jiřím Paynem. 

 

Více informací o besedě získáte kliknutím na níže uvedený obrázek. 

 

Obsah obrázku text Popis byl vytvořen automaticky

 

image

image

 

 

Opět po roce se v den výročí upálení mistra Jana Husa sejdeme poblíž jeho rodiště a společně vyrazíme na Svobodnou horu!

 

image

 

image

image

 

 

Žádná akce už Vám neunikne, pokud si propojíte svůj kalendář s kalendářem Svobodných na Google. ↓↓↓

 

image

 

 

Sledovat můžete také nový web: naskalendar.cz.

 

 

image

Odebírejte tento
týdeník ZDARMA!

 

Dostal se k vám tento mail od přátel? Chcete, aby vám už žádné novinky neunikly?
Stačí udělat jedinou věc.
Vyplnit ↓tento↓ dotazník.

 

image

Pošlete to dál!

 

Budeme rádi, když nás budete číst i nadále a budete tento Týdeník přeposílat svým přátelům, aby měli také informace z více zdrojů a mohli si udělat ucelenější názor.

 

Můžete nás také dát do kopie,
ať víme, že má smysl noviny po večerech připravovat.

 

Nezobrazil se Vám email správně? Otevřít v prohlížeči 

{{ gf_todaysdate }} Svobodní

 

image

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Týdeník Svobody

Týdeník Svobody

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31