Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Vondráček: Vzkaz pro Fialu. Nechovejte se jako Babiš

Vondráček: Vzkaz pro Fialu. Nechovejte se jako Babiš

Premiér a předseda ODS Petr Fiala hájí práci svého kabinetu a obhajuje kroky, které ministři podnikají v reakci na válku na Ukrajině. Jenže jeho slova o tom, že válka má za cíl rozvrátit demokratické struktury v naší společnosti zvedli ze židle předsedu Svobodných Libora Vondráčka. Podle jeho slov to tak premiér buď nemyslel, nebo se chová jako jeho předchůdce Andrej Babiše.

„Vláda v posledních dnech intenzivně řeší, jak reagovat na ekonomickou válku Vladimira Putina proti České republice a zemím EU. Tato válka má jediný cíl. Rozvrátit jednotu v ČR, rozvrátit demokratické struktury v naší společnosti,“ napsal na Twitter před několika dny premiér Petr Fiala.

Na jeho slova reagoval předseda Svobodných Libor Vondráček, který odmítl to, aby se téma „Ukrajina“ stalo alibi pro všechny současné problémy. „Každý soudný člověk ví, že jediným cílem bojů na Ukrajině není jen rozvrat jednoty ČR či EU. Naše problémy tu byly před válkou a budou i po ní. Odmítám toto schovávání se za lidské neštěstí na Ukrajině,“ prohlásil Libor Vondráček.

„Ten tweet, tak jak je napsaný, vytváří vládě alibi, aby svedla všechny problémy ČR na Putina. To je naprostá neúcta ke všem skutečným obětem války. Podobně neuctivé mi připadalo, když Andrej Babiš šermoval s mrtvými v posledních letech pokaždé, když někdo poukázal na ekonomické problémy ČR,“ připomněl Vondráček s tím, že k našim problémům se musíme stavět čelem.

„A pokud to pan premiér myslel jinak, než jak je to napsáno, měl by používat platformy, kde není omezen počtem znaků, protože takto to vypadá jako prvotřídní alibismus,“ dodal předseda Svobodných.

Zdroj: Parlamentní listy

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31