Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Kotzian: Je potvrzeno, že povinné offsety v migračním paktu jsou

Kotzian: Je potvrzeno, že povinné offsety v migračním paktu jsou

Evropský migrační pakt, nedávno schválený v Evropském parlamentu, vyvolal širokou debatu ohledně skutečného významu obsažených migračních kvót. Téma povinných offsetů se stalo středem pozornosti, přičemž názory na jejich povahu a aplikaci se různí.

Zajímavý pohled včetně detaily analýzy teď přinesl právník Robert Kotzian, který bude v červnových volbách kandidovat za Svobodné do Evropského parlamentu. Ve svém nedávném komentáři velmi podrobně popsal, co schválený dokument obsahuje. Jeho analýza podtrhuje, že povinné offsety jsou skutečně součástí migračního paktu, avšak jejich aplikace je podle něj závislá na přítomnosti migrantů v daných zemích.

„Povinné offsety se nebudou uplatňovat na státy, kde nejsou migranti ilegálně přítomni. Jakmile se v daném státě migranti objeví, tyto povinné offsety na ně dopadnou,“ vysvětlil Robert Kotzian s tím, že povinné offsety jsou spojeny s aktuální situací a migranti jsou rozhodujícím faktorem při jejich aplikaci.

Nicméně, názor Odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra (OAMP) se mírně liší. Podle OAMP budou povinné offsety aplikovány pouze vůči státům, kde jsou migranti fyzicky přítomni. Tento pohled může vyvolávat obavy, zejména v zemích, které by mohly nést největší břemeno migrace.

Robert Kotzian zároveň souhlasí s tím, že debaty o migračním paktu a jeho interpretaci jsou složité a vyžadují pečlivou analýzu. Přístup „důvěřuj, ale prověřuj“ je nezbytný, aby se dosáhlo komplexního a spravedlivého pochopení tohoto důležitého dokumentu. Podle něj je vzhledem k významu migračního paktu pro evropskou politiku nezbytné, aby diskuse a analýzy pokračovaly s důrazem na transparentnost a právní jasnost, s ohledem na různé perspektivy a zájmy v rámci Evropské unie.

„V každém případě je potvrzeno, že povinné offsety v migračním paktu jsou. Nicméně dle OAMP na Českou republiku nebudou dopadat, protože zde žádní migranti nelegálně nepobývají. Jakmile u nás ale nějací budou, povinné offsety na nás dopadnou,“ zdůraznil Kotzian. 

Převzato z Parlamentních listů

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Robert Kotzian

Robert Kotzian

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31