Vyšermují si tři mušketýři Senát za Svobodné? A jak si povede čtvrtý d’Artagnan do party René Franěk? – 29-30/2022

Vyšermují si tři mušketýři Senát za Svobodné? A jak si povede čtvrtý d’Artagnan do party René Franěk? – 29-30/2022

image

Týdeník Svobody – 29.-30. týden 2022

Zobrazit email v prohlížeči 

image

Svobodě a odpovědnosti jednotlivce zdar!

 

Svobodní si v primárních volbách zvolili tři mušketýry do senátních voleb. Kromě toho ale spojili síly i s René Fraňkem a v Jičíně ho nominují jako „čtvrtého d’Artagnana do party“.

 

O tom, kdo se v září prošermuje do Senátu rozhodnou voliči v celkem 27 senátních obvodech. Všem našim kandidátům můžete pomoci naostřit kordy, pokud budete sledovat jejich profily a šířit jejich myšlenky do světa. Pokud jste přímo z obvodů, ve kterých kandidují, můžete je kontaktovat nabídkou nějaké větší pomoci.

 

Jak je můžete naše mušketýři kontaktovat a kde se dozvíte víc?

Evžen Zadražil – Tábor – facebook webová stránkaemail

David Bohbot – Praha 11 – facebook webová stránkaemail

René Franěk – Jičín – facebook webová stránkaemail

Jiří Strachota – Kutná Hora – facebook webová stránkaemail

image

 

Kromě toho Svobodní zatím podpořili další 4 kandidáty do Senátu
a už je jisté, že se budou účastnit komunálních voleb v cca 100 obcích po celé ČR. Podrobnější informace o volbách 2022 v podání Svobodných.

 

Teplé prázdninové dny si můžete zkrátit nejen prohlížením profilů našich kandidátů do Senátu, kteří jsou všichni připraveni hlasovat proti prodloužení pandemického zákona, přijetí eura i proti korespondenční volbě. Můžete se zúčastnit také průzkumu veřejného mínění: ↓

image

 

S pozdravem a přáním hezkého dne
Libor Vondráček

předseda Svobodných

image

image

1) Velký rozhovor se
senátorem Chalupským 


„Méně hloupé Grety, méně naivních úředníků a více rozumného kapitalismu,“ 

říká senátor zvolený za Svobodné Jaroslav Chalupský.

image

2) Ředitel ZOO Franěk o politice: Zvířata nedovolí, aby se největší id*ot stal vůdcem smečky

„Nemohu hazardovat se zdravím vzácných zvířat a říkat jim, ať si vezmou svetr navíc,“ komentuje nejpalčivější problémy dneška René Franěk, ředitel Zoologické zahrady Chleby v rozhovoru zde.

image

3) Svobodní: ČR v čele EU? Narovnejme shrbená záda!

Servilita, nikoli zdravý rozum, místo snahy o návrat ke kořenům evropské spolupráce, jen další eurohujerské cvičení – tak vidí Svobodní české předsednictví v Radě Evropské unie. Celá tisková zpráva je k dispozici na tomto odkaze

image

4) Na Svobodnou horu s Liborem Vondráčkem. 

Již tradičně se 6. 7. 2022 konal výšlap na Svobodnou horu s předsedou Svobodných Liborem Vondráčkem. Sváteční výšlap proběhl u příležitosti 607. výročí upálení Mistra Jana Husa. Celá zpráva k vysvědčení je zde.

image

5) Pokud se budeme chovat jako německá kolonie, potom covid vypukne i u nás, říká Havrda

„Lidé, kteří si fyzicky i psychicky odpočinou, budou na sluníčku a budou se koupat v krásném moři, budou mít daleko lepší přirozenou a komplexní imunitu, než ti, co se opět nechají vystrašit médii a preferovanými ,odborníky‘ a budou sedět doma, dívat se na televizi anebo se dusit v respirátorech,“ říká Havrda v tomto rozhovoru.

6) Předsednictví? Falešná hra, která nemá zásadní dopad, myslí si Zálom a kritizuje Green Deal

„Bezuhlíková Evropa? To je rozvrat hospodářství na celém kontinentě, zbídačení milionů lidí, technologický úpadek, splachování miliard eur do kanálu,“ uvedl v rozhovoru Luboš Zálom.

image

7) Svobodní vysílají Davida Bohbota, ředitele Centra pro výzkum terorismu, do boje o Senát na Praze 11.

Svobodní nominovali Davida Bohbota jako svého kandidáta do Senátu. Ředitele Centra pro výzkum terorismu, kterému je 54 let, vyšlou do senátního obvodu číslo 19, kde už několik let žije i se svou rodinou. Celá zpráva je k dispozici na tomto odkaze

image

8) Méně koryt znamená také méně korupce, myslí si Vondráček.

„Méně koryt, méně státu znamená také méně korupce. Čím více příležitostí politici dostanou, aby mohli svoji moc zneužívat, tak tím více se podobných kauz vynořuje. Za nás je tedy univerzálním řešením snížit množství zakázek, množství přerozdělování peněz,“ uvedl v pořadu Politické spektrum Libor Vondráček. Celá zpráva zde.

image


Těšíme se příjemně strávený Aktivní den se Svobodnými v areálu Santoška. Začínáme v 10:00. Všechny aktivity budou zakončeny společným opékáním buřtů v 17:00.
Podrobnosti brzy uvedeme ve 
fb události.

image


První úterý v měsíci bude opět ve vinárně 2 deci věnováno komunálnímu tématu. Kapacita k sezení je 50 lidí, prto přijďte včas. Rezervace můžete provést na čísle 602 664 302. Začínáme ve 20:00. Podrobnosti k akci jsou uvedeny ve 
fb události.

image

 

Žádná akce už Vám neunikne, pokud si propojíte svůj kalendář s kalendářem Svobodných na Google. ↓↓↓

image

 

Sledovat můžete také: naskalendar.cz.

image

image

19. 7. 1986: Na svobodu po drátě

Robert Ospald a Zdeněk Pohl utekli z ČSSR u Dyjákoviček po horním drátě vedení velmi vysokého napětí. V 6 hodin ráno se dostali do Kleinhaugsdorfu. Zažádali o azyl a užívali nově nabyté svobody.

image

20. 7. 1919: Narození Edmunda Hillaryho
Edmund Hillary byl horolezec a cestovatel, první člověk, který zdolal Mount Everest. Ať už na Mount Everestu, na jižním, nebo severním pólu, všude tam si mohl užívat pocitu absolutní lidské svobody v místech, kam politici a jejich moc nedosáhne.

21. 7. 1989: První soukromý hotel v ČSSR

Večerní Praha otiskla článek o tom, jak dva odvážlivci dostali od městského národního výboru povolení na provozování prvního soukromého hotelu v Československu. A to ještě před revolucí. Možné je všechno!

image

22. 7. 1848: Říšský sněm 

Ve Vídni začal Říšský sněm – první rakouský ústavodárný parlament volený na základě širokého volebního práva, s Tylem i Palackým. Sněm zvládl zrušit poddanství, připravit novou ústavu a výrazně tak přispět ke svobodě.       

image

23. 7. 1764: James Otis

James Otis z Massachusetts protestoval proti britským daním. Zastupoval kolonisty, kteří odmítali britské zákony, neboť jejich hlas nebyl zastoupen v Britském parlamentu. No taxation without representation!  

image

24. 7. 1959: Chruščovovy pračky

Nixon debatoval s Chruščovem na obchodní výstavě v Moskvě. Chruščov před maketou americké kuchyně prohlásil, že sovětské hospodyně “všechny tyto věci mají doma”. Jenže ve skutečnosti neměly, řekly si to mezi sebou a on utrpěl propagandistickou prohru.    

image

25. 7. 1942: Norský manifest nenásilného odporu

Odbojové hnutí v Norsku vydalo manifest nenásilného odporu proti nacistické okupaci.

image

26. 7. 1968: Konec segregace v americké armádě

Prezident USA Harry Truman vydává exekutivní nařízení č. 9981 o zrušení segregace v amerických ozbrojených silách. Nařízení zajistilo rovné zacházení a rovné příležitosti amerických občanů v armádě bez ohledu na barvu kůže.  

image

27. 7. 1955: Končí poválečná okupace Rakouska
Rusové výměnou žádají pouze rakouskou neutralitu po vzoru Švýcarska. Západní mocnosti se zdráhají uvěřit, že to je vše, co Rusové chtějí.   

image

28. 7. 1943: Konec italského fašismu

Mussolini rezignoval na pozici vůdce Italských fašistů tři dny poté, co skončil ve vedení země. Nacistické Německo definitivně ztratilo důležitého spojence. Italský “Duce”, držitel řádu Bílého lva, byl později zastřelen.

image

 

29. 7. 1985: Orangutan Ken Allen opět na svobodě
Chronický útěkář je opět na svobodě. Využívá ji k procházce po své ZOO v San Diegu a poklidnému prohlížení dalších zvířátek. O své know-how, jak utéct, se dělí i s dalšími orangutany, kteří pak následují Ken Allenův vzor.

image

30. 7. 1968: Rehabilitace hokejistů
Nejvyšší soud rehabilitoval Modrého, Bubníka a další hokejisty, a původní rozsudky, které je dostaly do vězení a pracovních táborů, v plném rozsahu zrušil. Bubník to po revoluci dotáhl až do Poslanecké sněmovny.   

image

 

31. 7. 1902: Slepý kůň

Slepý důlní kůň vyvedl zavalené horníky na svobodu. Jiný horník nenásledoval svého koně a na svobodu se dostal za dva dny, zatímco jeho kůň sám našel cestu ven za pár hodin. Stalo se to v Novém Jižním Walesu.

image

1. 8. 1291: Založení Švýcarské konfederace

Švýcarská konfederace se v roce 1848 změnila na federaci. V zahraniční politice se Švýcarsko stalo přísně neutrální a vyhýbaly se mu vojenské konflikty. V mnoha ohledech se zde můžeme inspirovat.

image

image

image

Odebírejte tento
týdeník ZDARMA!

 

Dostal se k vám tento mail od přátel? Chcete, aby vám už žádné novinky neunikly?
Stačí udělat jedinou věc.
Vyplnit ↓tento↓ dotazník.

 

image

Pošlete to dál!

 

Budeme rádi, když nás budete číst i nadále a budete tento Týdeník přeposílat svým přátelům, aby měli také informace z více zdrojů a mohli si udělat ucelenější názor.

 

Můžete nás také dát do kopie,
ať víme, že má smysl noviny po večerech připravovat.

 

Nezobrazil se Vám email správně? Otevřít v prohlížeči 

{{ gf_todaysdate }} Svobodní

 

image

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Týdeník Svobody

Týdeník Svobody

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31