Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Pokud se budeme chovat jako německá kolonie, potom covid vypukne i u nás, říká Havrda

Pokud se budeme chovat jako německá kolonie, potom covid vypukne i u nás, říká Havrda

ROZHOVOR Lékař a mluvčí Paralelní lékařské komory Miroslav Havrda je optimistou a je přesvědčený o tom, že i přesto, že média opět mluví o rychlém šíření onemocnění covidu-19 nejen u nás, ale i v oblíbených turistických destinacích, letní sezónu nic neohrozí. „Lidé, kteří si fyzicky i psychicky odpočinou, budou na sluníčku a budou se koupat v krásném moři, budou mít daleko lepší přirozenou a komplexní imunitu, než ti, co se opět nechají vystrašit médii a preferovanými ,odborníky‘ a budou sedět doma, dívat se na televizi anebo se dusit v respirátorech,“ říká Havrda v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, kde mimo jiné hodnotí také to, jak je vláda Petra Fialy připravena na případné další šíření pandemie.

Covid-19 opět nabírá na síle, a to i přesto, že v České republice momentálně prožíváme nejteplejší dny v roce. Co se stalo, že se virus začal i přesto opět rychleji šířit? 

Byla zde snad někdy epidemie respiračního onemocnění, jako např. chřipky, v horkém létě? Nevím o tom. Virus, jako každý jiný živý organismus, se chová předvídatelně. Že by to zde neplatilo? Virus nechce zabít svého hostitele, jinak sám také umírá. Že by nás léta učili nesmysly? Je tady spousta neznámých. Vysvětlí nám naši vědci, proč se tak děje?

Rychlý vzestup počtu nakažených hlásí i některé turisty oblíbené zahraniční destinace, jako např. Chorvatsko. Hrozí podle vás, že covid-19 ohrozí i letošní sezónu letních dovolených? 

Jde o počet nakažených, tedy pozitivně testovaných pochybnými testy nebo nemocných s klinickými příznaky? Jedna věc je nakažlivost, druhá nemocnost a třetí smrtnost. Ano, nakažlivost může být vysoká, ale pokud je smrtnost minimální, tak prodělání respiračního onemocnění podstatně a zejména přirozeně zvýší obranyschopnost organismu. Myslím si, že letní sezónu nic neohrozí. Lidé, kteří si fyzicky i psychicky odpočinou, budou na sluníčku a budou se koupat v krásném moři, budou mít daleko lepší přirozenou a komplexní imunitu, než ti, co se opět nechají vystrašit médii a preferovanými „odborníky“ a budou sedět doma, dívat se na televizi anebo se dusit v respirátorech.

V posledních týdnech se mohlo zdát, že pandemie už skončila a většina evropských států zrušila všechna protiepidemická opatření. Bylo to podle vás předčasné? 

Většina států ani nyní žádná pandemická opatření nemá. To jen některé bláznivé státy opět rozjely covidové šílenství. Např. Švýcarsko, Dánsko nebo Polsko pandemické covidové hry nehrají. Pokud se budeme chovat jako německá kolonie, potom to asi opět vypukne i u nás.

V souvislosti s rostoucími počty nově nakažených se mluví o nových variantách covidu-19, které dokážou obejít imunitu získanou očkováním nebo proděláním nemoci. Roztáčí se nám tedy pandemie nanovo? 

Nevím, co nové mutace obcházejí. Každý virus mutuje. Ministerstvo i jeho odborní rádcové říkají, že další vakcinace proti novým mutacím vydrží asi tak 4 měsíce. Znamená to tedy, že se budeme očkovat dále již 3x ročně? Je pravda, že vakcín na tuto podobu zdravotní politiky státu máme dostatek! A že mají tzv. vakcíny vedlejší účinky, že jsou popisována úmrtí, těžká zdravotní poškození, to se holt stává. Že si proticovidovou šmakuládou můžeme vymlátit vlastní přirozenou imunitu a umřeme na jiné viry, bakterie, plísně či kvasinky, to již nikoho nebude zajímat. Křičíme všichni spolu a jednotně: Covid, covid, covid!

Jak podle vás vláda využila období bez covidu k tomu, aby se systémově připravila na možnost dalšího šíření této, případně obdobných nemocí v české populaci? 

Nevím. Jsou v případě potřeby schopni personálně posílit JIPky nemocnic? Mají praktičtí a dětští lékaři lepší informace o léčbě covidu? Kromě testování a očkování jsou všem známy léčebné postupy? Dáváme peníze na prevenci virových onemocnění? Propagujeme zdravý styl života? Již někdo prozradil lidem, že existuje oxymetr – přístroj na měření saturace kyslíku na periferii? Nic z toho, je ticho po pěšině. Spasí nás přece očkování!

Soudy stále dořešují žaloby, které se týkaly zákonnosti protiepidemických opatření přijatých minulou vládou. A jako přes kopírák soudy stále opakují, že opatření byla v rozporu se zákonem. Neměl by někdo za tento výsledek vyvodit osobní zodpovědnost? 

Asi měl, ale nejsem ani poškozený a ani soudce. V Rakousku údajně zrušili povinné očkování proto, že byly jejich soudy zavaleny žalobami lidí na tento postup.  

Články vyjadřují osobní názor autora a nejsou oficiálním stanoviskem strany, pokud není uvedeno jinak.

Zdroj: Parlamentní listy

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

MUDr. Miroslav Havrda

MUDr. Miroslav Havrda

místopředseda strany a mluvčí odborné skupiny Svobodných pro zdravotnictví

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

MUDr. Miroslav Havrda

MUDr. Miroslav Havrda

místopředseda strany a mluvčí odborné skupiny Svobodných pro zdravotnictví

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31