Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Vyšermují si tři mušketýři Senát za Svobodné? A jak si povede čtvrtý d’Artagnan do party René Franěk?

Vyšermují si tři mušketýři Senát za Svobodné? A jak si povede čtvrtý d’Artagnan do party René Franěk?

Svobodní si v primárních volbách zvolili tři mušketýry do senátních voleb. Kromě toho ale spojili síly i s René Fraňkem a v Jičíně ho nominují jako „čtvrtého d’Artagnana do party“.

O tom, kdo se v září prošermuje do Senátu rozhodnou voliči v celkem 27 senátních obvodech. Všem našim kandidátům můžete pomoci naostřit kordy, pokud budete sledovat jejich profily a šířit jejich myšlenky do světa. Pokud jste přímo z obvodů, ve kterých kandidují, můžete je kontaktovat nabídkou nějaké větší pomoci.

Jak je můžete naše mušketýři kontaktovat a kde se dozvíte víc?
Evžen Zadražil – Tábor – facebookwebová stránkaemail
David Bohbot – Praha 11 – facebookwebová stránkaemail
René Franěk – Jičín – facebook webová stránkaemail
Jiří Strachota – Kutná Hora – facebook webová stránkaemail

Svobodní chtějí posílit své zastoupení v horní komoře parlamentu. Před dvěma roky zabodovali, když podnikatel a radní města Jindřichův Hradec Jaroslav Chalupský v druhém kole porazil někdejších předsedu Senátu Milana Štěcha a stal se senátorem za Pelhřimov. Na tento úspěch by Svobodní rádi navázali, a tak vyslali do senátních voleb, jak sami říkají, tři mušketýry a čtvrtého d’Artagnana. 

V senátním obvodu Tábor vyzve na souboj dosavadního senátor Jaroslava Větrovského (ANO) manažer, sportovec a místostarosta Chýnova Evžen Zadražil. „Myslím si, že znám Táborsko velice dobře, byl jsem už snad v každé obci regionu. Jsem patriotem tohoto kraje. Město Tábor má navíc úžasnou historii, na kterou jsem patřičně hrdý. Chtěl bych naslouchat potřebám všech starostů, zástupců firem, spolků a sdružení, ale i obyčejných občanů a prosazovat zájmy regionu ve vysoké politice,“ uvedl osmačtyřicetiletý táta tří dospělých dětí a dlouholetý vedoucí Jihočeského motokrosového střediska.

Již před časem oznámil svou kandidaturu do Senátu jaderný fyzik Jiří Strachota, který se ve své práci chce zaměřit nejen na krocení zdivočelé legislativy, energetickou bezpečnost, ale také pomoci zastavit budování vysokorychlostní železniční trati, kterou označuje za „nebezpečnou klukovskou hru s vláčky“. „Stát musí občanům poskytovat 2 jistoty: právo a bezpečnost. Budu usilovat o senátní iniciativu konsolidace naší legislativy. Občan musí rozumět pravidlům hry, která si platí. Když i nejvyšší představitelé soudní moci veřejně prohlásili, že naše sbírka zákonů je neproniknutelná, je třeba ji učesat,“ uvedl Jiří Strachota. 

Na Praze 11 bude o zisk senátního mandátu usilovat známý bezpečnostní expert a ředitel Centra pro výzkum terorismu David Bohbot. „Nebudu slibovat, že vyřeším všechny vaše problémy. Budu pro vás pracovat v tom, v čem jsem skutečným profesionálem, a to je bezpečnost. Mým cílem je vystupovat v Senátu jako skutečný velvyslanec všech obyvatel území, kde žiji i já spolu se svou rodinou. Hodlám změnit bezpečnostní výbor Senátu v užitečnou instituci. V současné složité době má výbor mimořádný úkol a příležitost zajistit bezpečnost nejen nás, kteří žijeme v tomto volebním obvodě, ale v celé naší zemi,“ uvedl ke své kandidatuře David Bohbot.

Na pozoru se bude muset mít dosavadní senátor a místopředseda TOP-09 Tomáš Czernin, proti kterému se v letošních senátní volbách v obvodu Jičín postaví René Franěk, který dvacet pět let buduje a řídí středočeskou ZOO Chleby.
  
„Před více než 20 lety vstoupil do ODS, kde už od přijímání Lisabonské smlouvy odmítal ztrátu suverenity České republiky v Bruselu a hájil původní směřování strany. Důkazem stále většího odklonu vedení ODS od původního směru je i fakt, že navzdory odporu místních členů nominuje ODS spolu s TOP09 a KDU-ČSL v obvodě Jičín Tomáše Czernina, který obhajuje pozici senátora a bude soupeřem Reného Fraňka,“ komentoval kandidaturu oblíbeného ředitele Libor Vondráček, předseda Svobodných.

Kromě vlastních kandidátů se Svobodní zároveň rozhodli zatím hned v prvním kole senátních voleb, které se budou konat 23. a 24. září 2022, podpořit další čtveřici senátních kandidátů. V senátním obvodu Český Krumlov drží záda současnému senátorovi Tomáši Jirsovi a v senátním obvodu Liberec pak senátorovi a místopředsedovi ústavně-právního výboru Michaelu Canovovi. V senátním obvodu Mělník pak Svobodní podpoří lékařku Karen Pumrovou a senátním obvodu Kroměříž uznávanou advokátku Janu Zwyrtek Hamplovou. 
Už dnes je jisté, že se budou účastnit komunálních voleb v cca 100 obcích po celé ČR. Podrobnější informace o volbách 2022 v podání Svobodných.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Jiří Strachota

Mgr. Jiří Strachota

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31