Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní vysílají Davida Bohbota, ředitele Centra pro výzkum terorismu, do boje o Senát na Praze 11

Svobodní vysílají Davida Bohbota, ředitele Centra pro výzkum terorismu, do boje o Senát na Praze 11

Svobodní nominovali Davida Bohbota jako svého kandidáta do Senátu. Ředitele Centra pro výzkum terorismu, kterému je 54 let, vyšlou do senátního obvodu číslo 19, kde už několik let žije i se svou rodinou.

Libor Vondráček, předseda Svobodných, oznámil 30. června jméno kandidáta v senátním obvodu 19 – Praha 11: „Pro obyvatele tohoto obvodu máme dobrou zprávu. Budou moci vyslat do Senátu Davida Bohbota, který zde žije a na bezpečnosti této lokality mu tak záleží ještě o něco více, než na bezpečnosti celé naší země.“

Čtyřiapadesátiletý David Bohbot, bezpečnostní expert a ředitel Centra pro výzkum terorismu pochází z Izraele, má zkušenosti, praxi z Izraelských ozbrojených sil, a hlavně jiný úhel pohledu na způsob, jak udržet českou společnost stabilní a bezpečnou. Hovoří pěti jazyky a v české republice žije od roku 1996.

„Ke kandidatuře do Senátu mě přiměl stupňující se pocit bezmoci při pohledu na způsob, s nimž přistupovali dosavadní politické reprezentace k bezpečnosti České republiky a nás, občanů. Vývoj posledních měsíců, zejména po 24. únoru mě utvrdil, že má varování, před zanedbáváním naší bezpečnosti jsou na místě,“ uvedl Bohbot v rámci úvodního slova.

V bezpečnostním výboru Senátu hodlá dokázat se stejně smýšlejícími kolegy, kteří jdou do letošních voleb, že Senát může mít smysl. Že může skutečně sloužit občanům. Jeho hlavní prioritu v Senátu bude racionální bezpečnost státu a připraveno regionů na krizové situace.

„Jsem rád, že můžeme zdejším voličům nabídnout právě kandidáta, jakým je David Bohbot. Číší z něj jistota, kterou prokazuje svými neměnným názory i loajalitou k jedné politické filosofii, jednom politickému dresu. S Davidem už spolupracujeme delší dobu a vím, že kromě připraveného plánu, má za sebou i mnoho práce,“ řekl Libor Vondráček na adresu Davida Bohbota a upozornil na fakt, že se dlouhodobě zabývá zabezpečováním civilních objektů a provozuje pravidelné bezpečnosti školení ve školách i školkách.

David Bohbot, který není jen bezpečnostním expertem, ale také podnikatelem a jednu takovou bezpečnou školku zřizuje i ve svém objektu, čímž pomáhá řešit neutěšenou situaci v dané lokalitě, ve které se místa ve státních školkách shánějí jen velice těžko.

„Nejdůležitější je pro mě bezpečnost a moje rodina,“ upozorňuje Bohbot, který půjde do voleb s ústředním heslem: „Je čas myslet na bezpečnost!“

Životopis a více informací kandidatuře najdete na webu: https://davidbohbot.cz/

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

Svobodni-31