Jedna sociální dávka a férova daň bez výjimek. Pondělí 20:00 – Svobodná hospoda – 11/2022

Jedna sociální dávka a férova daň bez výjimek. Pondělí 20:00 – Svobodná hospoda – 11/2022

image

 

Týdeník Svobody – 11. týden 2022

Zobrazit email v prohlížeči 

 

image

 

Svobodě a odpovědnosti jednotlivce zdar!

 

Kdo v čase všeobecného chaosu nabídne odvážné myšlenky, které přinesou inovace, stabilitu a příležitosti pro ostatní, ten může z krize vykřesat novou naději a vítězství pro sebe i všechny ostatní.

 

Mohou být takovým vítězstvím pro Českou republiku nápady, které pojmenoval ekonom Milton Friedman jako BASIC INCOME a FLAT TAX? Přijďte si povídat do Svobodné hospody.

 

Obsah obrázku text Popis byl vytvořen automaticky

 

 

Současný systém sociálních dávek vykazuje vady mnoho vad, složitost práva sociálního zabezpečení a totéž i neférovost a komplikovanost výjimek daně z příjmu. To vše poskytuje příležitost pro nabídnutí jednoduššího řešení.
 
 Nabízí se myšlenky, které inspirovaly před 20 lety pravicovou politickou scénu v ČR k vytvoření „Tlustého kolečka“ a připravení reformy, která by rodinám přinesla tisíce peněz na víc a podpořila naše hospodářství.
 
 K realizaci ovšem nedošlo a ušlechtilou myšlenku jediné sociální daně od té doby spíše zdiskreditovaly levicové strany.

 

Jakou možnost nabízí pro pravici? Převažují výhody nad riziky?
 
Přijďte diskutovat do online hospody přes ZOOM na bit.do/svobodna-hospoda, nebo můžete poslouchat zde na Facebooku.
 
Meeting ID: 988 4029 5488 Passcode: sberanem

 

 

 

SANEP sbírá preference online a můžete se do něj zapojit zde po registraci na jejich webu, v únoru jsme měli o 0,3 % více než v lednu.

 

image

 

      

S pozdravem a přáním hezkého dne

Libor Vondráček

předseda Svobodných

„Svoboda a odpovědnost musí jít ruku v ruce… jinak zhynou…“      

 

 

Obsah obrázku text Popis byl vytvořen automaticky

 

Obsah obrázku muž, osoba, pózování Popis byl vytvořen automaticky

1) Havrda: Buď se sníží kvalita zdravotní péče, nebo se prodlouží čekací doby. 

„Protože k nám prchají hlavně ženy s malými dětmi, tak budou chybět zejména dětští lékaři, kterých je málo a velká část je již v důchodovém věku a chybět budou nepochybně i gynekologové,“ upozorňuje mimo jiné v rozhovoru pro Parlamentní listy náš místopředseda MUDr. Miroslav Havrda.

 

Obsah obrázku text Popis byl vytvořen automaticky

2) Vzkaz pro Fialu: nechovejte se jako Babiš, říká Libor Vondráček. 

„Každý soudný člověk ví, že jediným cílem bojů na Ukrajině není jen rozvrat jednoty ČR či EU. Naše problémy tu byly před válkou a budou i po ní. Odmítám toto schovávání se za lidské neštěstí na Ukrajině,“ reagoval přededa Libor Vondráček na tweet premiéra Petra Fialy. Celý příspěvek je k dipozici na tomto odkaze

 

Obsah obrázku text, sníh, exteriér, podepsat Popis byl vytvořen automaticky

3) Naši členové stále pomáhají na ukrajinských hranicích.

Přinášíme vám další příběh naší pomoci, která směřuje na ukrajinské hranice. S čím se naši členové a příznivci na cestě museli ptýkat, jak probíhala cesta a spoustu dalšího se dočtete na tomto odkaze – Na Ukrajinu a zase zprátky

 

Obsah obrázku muž, osoba, oblek, usmívající se Popis byl vytvořen automaticky

4) Dočekal: „Od dopadů bomb nás dělil obsah jedné nádrže nafty“.

„Člověk si v tu chvíli uvědomí, že jen obsah jedné nádrže nafty v autě a pár hodin cesty nás dělí od míst, kde padají bomby. Co bych ale rád zdůraznil, je ochota polských pohraničníků a policistů. Přímo na hranicích si přebírali jednotlivé lidi, ukazovali, kde se dá najíst, kde je materiální pomoc atd. A to vše s úsměvem,“ podělil se Jan Dočekal o své zážitky v rozhovoru pro Parlamentní listy.

 

Obsah obrázku oblek, osoba, oblečení, muž Popis byl vytvořen automaticky

5) Vondráček: Kdo jiný by měl umět lidem říci pravdu, než Svobodní.

„Že doba hojnosti skončila, to si říct musíme. A kdo jiný by měl umět říci lidem pravdu, byť může být pro ně nepříjemná, než Svobodní,“ těmito slovy začíná svůj rzhoovor náš předseda Libor Vondráček, ve kterém se mimo jiné zmiňuje o tom, jak by současnou situaci řešil a to z několika úhlů pohledu. Celý rozhovor je zde

 

Obsah obrázku zeď, osoba, interiér Popis byl vytvořen automaticky

6) Tatýrková: Kolik je možné požadovat po dlužnících. 

Sleduji dramatický růst cen téměř všeho a začínám se obávat, že mimosoudní inkaso pohledávek (tzv. vymáhání pohledávek) bude opět po čase velmi v kurzu. O to víc mě zaráží, že náklady vymáhání za spotřebiteli, které mnoho let nikdo nechtěl řešit, nikoho nezajímají ani nyní. Těmito slovy začíná svůj blog Jana Tatýrková, která se dloudodobě věnuje problematice exekucí a dluhů. 

 

Obsah obrázku osoba, muž Popis byl vytvořen automaticky

7) Proč se smířit s tím, že bude někdo vyhodnocovat bezpečnost názorů, ptá se Libor Vondráček.

„Nejde mně ani tak o konkrétní weby, ale o princip. Vypínají se další weby a je klíčová otázka: Kde to skončí? Když projdeme specializovaný web Ministerstva vnitra Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám, tak jako nebezpečný je vnímaný i středoevropský narativ a důraz na spolupráci V4, protože to údajně popuzuje proti Západu. Je otázkou, jestli i tyto názory nebudou utlumovány,“ obává se předseda Vondráček dalších zásahů do mediálního prostředí. Celý příspěvek je k dipozici na tomto odkaze

 

image

 

image

15. 3. 1848: Konec rakouské cenzury

V Rakousku-Uhersku byl vydán císařský patent, který zrušil cenzuru a zavedl svobodu tisku. Cenzura byla rušena a zaváděna na kolotoči naší historie Ještě několikrát. Podstatné je, že naposledy proběhlo rušení. Svoboda slaví, cenzura pláče. 

 

image

16. 3. 1953: Richard Stallman
 
Narodil se Richard Stallman, americký hacker a zakladatel hnutí svobodného softwaru. 

 

image

17. 3. 1990: Litva se odmítá vzdát

Litva je neústupná. Odmítá drzou nabídku SSSR vzít zpět své prohlášení o své nedávno vyhlášené nezávislosti a navzdory sovětským výhružkám žádá ostatní státy světa o uznání nezávislosti.

 

image

18. 3. 1848: Dějiny národu českého

V češtině vyšly Dějiny národu českého v Čechách a na Moravě od Františka Palackého. Dějiny končily nástupem Habsburků na český trůn, protože se Palacký obával habsburské cenzury.

 

image

19. 3. 1931: Povolení hazardu v Nevadě

Nevada povolila hazardní hry. Mohlo vzniknout takové Las Vegas, jak ho známe. Růst životní úrovně, turismus, živé město a nespočet kasín, kde vám dobroseří nediktují, jak máte nakládat s vašimi poctivě vydělanými penězi. 

 

image

20. 3. 2003: Oficiálně vydány seznamy StB

I u nás konečně dostali lidé, kterým udavači dělali ze života peklo, šanci dozvědět se, jak to v jejich životě kolikrát doopravdy bylo.

 

image

21. 3. 1969: Hokej: ČSSR:Rusáci – 2:0
 
Československo porazilo na hokejovém MS „Rusáky“ 2:0. A týden na to zvítězilo znovu. Několik našich hokejistů si na protest proti okupaci přelepilo hvězdy na dresech. Hráči se symbolicky pomstili za okupaci a lidé získali aspoň drobný důvod k radosti. 

 

 

 

 

image

 


 
🍺 Tématem 52. svobodné hospody byla elektrická přenosová soustava. Speciálním hostem byl Tomáš Černý, expert regulace výkonové bilance elektrické přenosové soustavy různými typy zdrojů v ČEPS.
 
 Green Deal má zásadně ovlivnit zdroje energie. Umožní rovnováhu produkce a spotřeby? Také cítíte, že už nemáme odkládat odklon od „zeleného údělu“ k energetické bezpečnosti ČR?  
 
 Tomáš Černý nám ve svém příspěvku „Regulace výkonové bilance elektrické přenosové soustavy různými typy zdrojů“ uvedl do základních podmínek fungování elektrické sítě, jak jsme si na ni všichni zvykli.

 

image

 

 

Mnohem lepší než solidarita z donucení je dobrovolná pomoc. Přijďte se Svobodnými darovat krev a pomozte dobré věci! Bohužel bude možná potřeba více než dřív. Týden darování svobodné krve je 21. – 28. 3.
 
Stačí si jen: 1) zjistit, kdy probíhají odběry ve vaší nemocnici,
2) a najít v sobě špetku odvahy. Pak se můžete radovat z toho, že vaše krev možná někomu zachrání život.

 

Obsah obrázku text Popis byl vytvořen automaticky

 

image

image

 


 
Vyhlašujeme na 31. března den nezávislosti českého podnikání na EET a při té příležitosti uskutečníme sbírku EET přístrojů.

 

Obsah obrázku text, vizitka, obálka Popis byl vytvořen automaticky

 

 

Opět po roce se v den výročí upálení mistra Jana Husa sejdeme poblíž jeho rodiště a společně vyrazíme na Svobodnou horu!

 

image

 

 

Žádná akce už Vám neunikne, pokud si propojíte svůj kalendář s kalendářem Svobodných na Google. ↓↓↓

 

image

 

 

Sledovat můžete také nový web: naskalendar.cz.

 

 

 

image

Odebírejte tento
 týdeník ZDARMA!

 

Dostal se k vám tento mail od přátel? Chcete, aby vám už žádné novinky neunikly? 
 Stačí udělat jedinou věc.
Vyplnit ↓tento↓ dotazník.

 

image

Pošlete to dál!

 

Budeme rádi, když nás budete číst i nadále a budete tento Týdeník přeposílat svým přátelům, aby měli také informace z více zdrojů a mohli si udělat ucelenější názor.

 

Můžete nás také dát do kopie,
ať víme, že má smysl noviny po večerech připravovat.

 

Nezobrazil se Vám email správně? Otevřít v prohlížeči 

{{ gf_todaysdate }} Svobodní

 

image

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Týdeník Svobody

Týdeník Svobody

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31