Ústavní právo na platbu v hotovosti, návrh senátorky Chalánkové, Chalupského a dalších

Ústavní právo na platbu v hotovosti, návrh senátorky Chalánkové, Chalupského a dalších

Platba v hotovosti jako ústavní právo garantované Listinou! Tento návrh úpravy naší nejvyšší právní normy Český Senát ve středu pustil do připomínkového řízení a text k podrobné odborné diskusi.
 
Se senátorkou Jitkou Chalánkovou se o tomto posílení práva bavíme již od minulého roku, že je vzhledem k vývoji ve společnosti toto právo potřeba povýšit ze základního na ústavní, aby ho nebylo možné jednoduchým hlasováním změnit. Abychom nebyli postupem času vmanipulováni jen do elektronických peněz, kde ty jedničky a nuly sedí všude možně, jen ne v našich kapsách a peněženkách. Aby se tato část naší svobody nařízeními dál neokrajovala a byla jen na svobodné vůli občana, jakým způsobem bude platit nebo držet svoji kupní sílu a úspory.
 
Musím říci, že nakonec má tento senátní návrh docela podporu a věřím, že jeho text bude dobře odladěn na nejrůznější životní situace, aby mohl vstoupit v platnost bez větších potíží. Dokud bude existovat hotovost, udržíme si stále kus svobody. V tomto rád pomohu stejně smýšlejícím lidem v ČR.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Ing. Jaroslav Chalupský

Ing. Jaroslav Chalupský

senátor za Svobodné – obvod 15

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31