Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní: Zmírnit tresty za verbální zločiny a zpřísnit tresty za sexuální delikty

Svobodní: Zmírnit tresty za verbální zločiny a zpřísnit tresty za sexuální delikty

Svobodní reagují na nepravomocný rozsudek soudu, který uznal bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho vinným z trestního činu znásilnění. Podle Svobodných tento případ dokazuje, že Česká republika nepotřebuje žádnou Istanbulskou úmluvu, ale naopak by mělo dojít k revizi trestního práva s tím, aby trestání zločinů bez obětí i verbálních zločinů bylo zmírněno na úkor trestání sexuálních deliktů.

Libor Vondráček, předseda Svobodných, upozorňuje, že v trestním právu musíme za všech okolností dodržovat zásadu, že v případě pochybností by se mělo rozhodovat ve prospěch obviněného. Zároveň ale varuje před tím, abychom přistoupili na hon na čarodějnice, který známe z ciziny. Kdy stačí pouze obvinění nějaké veřejné osobnosti, aby následoval minimálně mediální lynč.

Vondráček také poukazuje na to, že je potřeba vytvořit prostředí, aby se oběti sexuálního násilí ozvaly včas. S odstupem času od údajného spáchání strašlivého skutku je totiž těžké unést důkazní břemeno a je tedy i těžké vyvarovat se pochybnostem, zda nejde o zpolitizovaný proces.

Svobodní proto navrhují, aby trestání zločinů bez obětí i verbálních zločinů bylo zmírněno na úkor trestání sexuálních deliktů. Podle Svobodných je třeba, aby trestní sazby za znásilnění působily jako odstrašující prostředek a ne jako výsměch vůči oběti.

Svobodní se zasazují za svobodu a demokracii v České republice. Svobodní jsou proti Istanbulské úmluvě, která podle nich ohrožuje rodinu a tradiční hodnoty. Svobodní jsou také proti zbytečné regulaci a byrokracii, která brzdí podnikání a hospodářský růst.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodni-31