Havrda: Ať se lidé rozhodnou sami. Nepotřebuji, aby je ministr, kterého platí, nazýval trolly

Havrda: Ať se lidé rozhodnou sami. Nepotřebuji, aby je ministr, kterého platí, nazýval trolly

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) burcuje na svých sociálních sítích k očkování proti covidu-19. Podle jeho slov je to jediná cesta, jak se vyhnout vážnému průběhu tohoto onemocnění. Za svá slova to však schytal z mnoha stran. Lékař a místopředseda Svobodných Miroslav Havrda v této souvislosti navíc upozornil na velký byznys, který se odehrává na pozadí vakcinační kampaně.

„Očkování. Očkování. Očkování. Nic jiného nás před vážným průběhem covidu-19 neochrání. Potvrzují to data z předchozích vln i vědecké studie. Nepodléhejte

nesmyslům šířených maily či na sociálních sítích. Je zbytečné riskovat zdraví pro nějakého proruského trolla, který chce ve společnosti akorát zasít nešvar,“ uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

Na jeho slova bezprostředně reagoval mluvčí Paralelní lékařské komory Miroslav Havrda. „Lidé mají právo rozhodnout se o očkování zcela dobrovolně, aniž by je ministr, kterého platí, nazýval trolly, šváby, ovcemi nebo mandelinkami,“ říká Havrda, který se však jedním dechem opřel ještě do jiné souvislosti spojené s očkováním proti covidu-19.

„Vláda dál odebírá vakcíny za miliardy, přestože statisíce dříve koupených už musela odevzdat, protože by u nás prošly. Místo toho, abychom stejně jako okolní země přestali odebírat vakcíny, o které je stále menší zájem, dál každý měsíc z našich daní vláda platí tento byznys,“ upozorňuje místopředseda Svobodných.

„Paradoxní by bylo, kdyby vláda skutečně zavedla daň z neočekávaného zisku, a ty stejné farmaceutické firmy, které bohatě platila, by následně naháněla kvůli dodatečnému zdanění,“ dodal Havrda.

Články vyjadřují osobní názor autora a nejsou oficiálním stanoviskem strany, pokud není uvedeno jinak.

Zdroj: Parlamentní listy

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

MUDr. Miroslav Havrda

MUDr. Miroslav Havrda

místopředseda strany a mluvčí odborné skupiny Svobodných pro zdravotnictví

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31