Video

Video

Seminář v Parlamentu 06/24: JUDr. Tomáš Nielsen: Selhání soudní ochrany

Advokát a spoluzakladatel institutu Pro Libertate JUDr. Tomáš Nielsen konfrontuje základní právní úpravu platnou v ČR s konkrétními postupy a rozsudky soudů v případech sporů týkajících se proticovidových opatření. Postup soudů vnímá v mnoha případech jako nedostatečný, ohrožující ochranu základních práv a přednáší proto návrhy, co je třeba zajistit pro ochranu občanů do budoucna.

Zdroj: Svědomí Národa

Hraje ČT fér? Kulatý stůl Deníku TO na téma „zpravodajství a publicistika jako veřejná služba“

V úterý 4. června 2024 se v holešovickém klubu Avion konal druhý Kulatý stůl Deníku TO o veřejnoprávních médiích a jejich úloze s podtitulem „Zpravodajství a publicistika jako veřejná služba?“ Pozvání přijali Tomáš Nielsen, právník se specializací na mediální právo, PR specialistka a bývalá novinářka ČT Alena Maršálková, novinář a vydavatel Erik Best a ředitel Zpravodajství a publicistiky ČT Petr Mrzena. Debatou provázel šéfredaktor Deníku TO Marek Stoniš. Zde je celý záznam debaty.

Zdroj: Deník TO

Vondráček vpálil Peksovi na Primě: Založte si firmu, podstupte podnikatelské riziko a vyrábějte elektromobily, ale nediktujte to ostatním

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Libor Vondráček na Prima CNN: Green deal je eko-komunismus. Nerudová by se měla vzdát svéprávnosti

Green Deal je ekokomunismus, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS kandidát do Evropského parlamentu Libor Vondráček (Svobodní). Podle něj jde jen o snahu řídit naše životy a pro přírodu by byl lepší volný trh.

„Péče o naši krajinu je dobrá myšlenka,“ pronesl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS Vondráček. Green Deal ji ale prý nenaplňuje. „To je bohužel věc, kterou lze nazvat tak, jako to dělají rakouští Svobodní. Je to prostě ekokomunismus,“ pronesl.

„Je to snaha centrálně řídit naše životy, transformovat ekonomiku, předělat průmysl a v podstatě tlačit na občany, aby se chovali úplně jinak,“ řekl Vondráček. Dodal, že je všechno haleno do krásného hávu zelené ideologie.

„Nejlépe pro přírodu uděláme, když tady bude opět volný trh, když opět budeme moci vyvíjet stále lepší technologie a díky nim méně škodit přírodě. Když se podíváme, za jakých okolností fungovaly uhelné elektrárny před 40 lety, tak jsme tady měli kyselé deště, ale díky vývoji a díky ekonomické prosperitě už tady tyto problémy nemáme,“ popsal Vondráček.

Do Evropského parlamentu Svobodní podle něj přicházejí s tím, že by se Evropská unie měla více zaměřit na otázky, které skutečně musí řešit, a přestala řešit věci, kterými se zabývat nemusí. „Potom se velice špatně odděluje zrno od plev, protože Evropská unie nezvládá fungovat ekonomicky,“ uzavřel Vondráček.

Omezování svobody neustále pokračuje. Koruna musí zůstat, euro znamená ztrátu suverenity, říká Vondráček

Když je omezování svobody všudypřítomné, lidé začínají zjišťovat, že už ten důstojný život žít nemůžou, protože je s nimi zacházeno jako s nějakými statistickými čísly, tvrdí Libor Vondráček, předseda Svobodných a lídr strany do evropských voleb.

Upozorňuje na problém korigovaných informací, které dle něj podkopávají důstojnost a svéprávnost dospělých lidí. Vondráček kritizuje ODS za to, že už nenabízí pravicovou politiku, kterou slibovala, a že se podílí na zvyšování daní, což je v rozporu s jejich předvolebními sliby.

Dle jeho názoru jsou Svobodní jedinou stranou, která skutečně nabízí svobodu a pravicovou alternativu. K volbám a průzkumům říká: „Moje odpovědnost bude to, jaký budeme mít výsledek ve volbách, ne to, co máme v průzkumech.“ Vondráček je optimistický ohledně nadcházejících evropských voleb, kde očekává, že Svobodní překročí hranici pěti procent.

Jedním z hlavních bodů programu Svobodných je zachování české koruny a odmítání eura. Vondráček tvrdí, že většina českých občanů chce zachovat českou korunu a varuje před ztrátou suverenity, která by přišla s přijetím eura. „Pro naší ekonomiku z makroekonomických důvodů je důležité si zachovat vlastní měnovou politiku a funkční centrální banku,“ zdůrazňuje Vondráček.

Dále kritizuje Green Deal jako nedemokratický projekt, který zásadně mění ekonomiku a společnost bez dostatečného mandátu od voličů. Upozorňuje na ekonomické dopady a poškození konkurenceschopnosti evropských firem. „Green Deal pomůže životnímu prostředí velmi kosmeticky, ale daleko víc poškodí naší ekonomiku,“ říká Vondráček.

Navrhuje zaměřit se na stabilní zdroje energie, jako jsou uhelné a jaderné elektrárny, a přestat dotovat obnovitelné zdroje energie na úkor spotřebitelů a firem. Vondráček rovněž vyjádřil výhrady k migračnímu paktu a kritizoval českou vládu za její postoj v radě EU. Navrhuje přístup podobný australskému modelu, který by měl zahrnovat důsledné zabránění nelegální migraci a spolupráci s jinými zeměmi na zadržování migrantů. „Je potřeba být důslední a lpět na našich pravidlech,“ říká Vondráček.

Převzato z Echo24.cz

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31