Souboj dvou protikladů: Markéta Šichtařová vs. Jiří Drahoš!

Souboj dvou protikladů: Markéta Šichtařová vs. Jiří Drahoš!

Ekonomka Markéta Šichtařová oznámila svou oficiální kandidaturu do Senátu v Praze 4. V souboji o tento post se střetne s dosavadním senátorem Jiřím Drahošem. Zatímco Šichtařová je aktivní a viditelná, Drahoš je vnímán jako neviditelný politik. Jejich souboj bude klíčovým momentem v letošních senátních volbách, které se uskuteční v září.

Markéta Šichtařová ve svém prohlášení ke kandidatuře uvedla: „V průběhu prezidentské volby sice mnoho lidí vkládalo v pana Drahoše velké naděje, nicméně následujících šest let Drahošova mandátu v Senátu ukázalo, že tento muž byl prakticky neviditelný a občané jeho volebního obvodu Prahy 4 si sotva vzpomenou, co pro ně udělal. Rozhodla jsem se panu Drahošovi postavit v senátních volbách, protože přesně tento typ neviditelných politiků konformních s radikálním pirátským progresivismem, je zodpovědný za současnou ekonomickou i společenskou degradaci naší společnosti.“

Letos se 1.kolo voleb do Senátu uskuteční 20. a 21. září a druhé kolo o týden později.

Markéta Šichtařová je česká ekonomka, která se věnuje monetární ekonomii, hospodářské politice a finančním trhům. Je příznivkyní rakouské školy a teorie veřejné volby, ovlivnili ji ekonomové jako Milton Friedman, Friedrich August von Hayek a Murray Rothbard. Politicky se hlásí k libertariánství a varuje před současným peněžním systémem v USA a eurozóně, který považuje za Ponziho schéma. Jako autorka knih popularizujících svět peněz a ekonomie se inspirovala u Ayn Randové a Georga Orwella. Kandiduje do Senátu ČR s cílem postavit se proti kolektivistickým a progresivistickým ideologiím, například Green Dealu, který podle ní destruuje průmysl a prosperitu z ideologických důvodů.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31