Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Vondráček: Nezapomeňme na 15. březen 1939, připomíná, že ustupování zlu končí ještě větším zlem

Vondráček: Nezapomeňme na 15. březen 1939, připomíná, že ustupování zlu končí ještě větším zlem

V říjnu 1938 se do Británie vrátil Chamberlain se smlouvou, která měla zaručit mír. Reálně ale vyměnil Československo a dočasný pocit bezpečí za kus papíru. V březnu 1939 pak Německo porušilo smlouvu, kterou samo navrhlo a podepsalo v nepřítomnosti těch, o kterých smlouva mluvila. Přijelo nás okupovat na dlouhých šest let a tím napsalo pomyslnou tečku za zrádným dílem, nazvaným Mnichovská dohoda.

Pro celý svět válka začala až 1. září 1939. 🏴 Pro nás se realita obrátila naruby definitivně už 15. března a my si tento den připomínáme jako jeden z nejsmutnějších dnů naší historie. 🙃 Tímto dnem se na území Čech a Moravy stali ze zrádců dočasní hrdinové, z propagandy dočasná pravda a z mnoha nevinných obyvatel naší země se stali brzy otroci v koncentračních táborech nebo dokonce oběti nacistického režimu.

❌ V historii se s téměř železnou jistotou ukazuje, že vzdát se možnosti vlastní obrany, nikdy nedopadne pro národ a ani pro jednotlivce dobře.

❌ Proto je velmi smutné, že náš stát, který má dvě hlavní povinnosti (a důvody existence vůči svým obyvatelům) – obranu území a vymáhání práva (policii a justici), v podstatě řeší hlavně všechno ostatní, v čem by se občané obešli bez něj.

❌ Samotným občanům pak možnost vlastní obrany stále více omezuje, a to zejména skrze tolerování škodlivé legislativy EU. Z historie přitom plyne ponaučení, že kdo politicky tlačí na odzbrojení občanů, protože v civilizované zemi mají přeci zbraně jen policisté a vojáci, ten může v důsledku přispět k tomu, že při opakování situace z března 1939 budou občané dílu zkázy jen bezbranně přihlížet…

#nezapomeneme

🇨🇿 Ty neumřeš, národe!
Bůh žehná ti a chrání tě dál.
Nach krve, s nímž slunce k nám ráno jde,
ti ve tvých granátech dal.
Tak ti tvé kameny kázaly:
tvrdý jak žula zůstaň ty,
čistý jak křemenné krystaly
a žhavý jak granáty.
–Marina Cvětajevová,
15. březen 1939

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31