Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

TZ: Svobodní vyrazili na Čapí hnízdo předat premiérovi Babišovi dotační dort k narozeninám!

TZ: Svobodní vyrazili na Čapí hnízdo předat premiérovi Babišovi dotační dort k narozeninám!

Tisková zpráva, Praha, 2. 9. 2020

Dne 2. 9. 2020 slaví pan premiér Andrej Babiš 66. narozeniny. Při této příležitosti mu Svobodní jeli darovat narozeninový dort na Čapí hnízdo. Svobodní tímto krokem symbolicky odstartovali předvolební kampaň.

Společně s dortem Svobodní předali též dopis, věnovaný panu premiérovi, s níže uvedeným textem:

„Vážený pane premiére,

víme, že jste do politiky nechtěl, a když Vám dnes přejeme vše nejlepší, tak máme na mysli i Váš konec v politice. Dál už se nemusíte přemáhat, nemusíte řešiť kampáň antibabiš!

Už jste toho vykonal mnoho! Solární baroni, mafiáni, symboly korupce nebo biopalivoví baroni. Ti všichni tu však stále jsou. Boj proti nim nekončí, ale v den 66. narozenin Vám jdeme oznámit, že proti nim máme lék a Vy už bojovat nemusíte! Českou republiku vyléčíme bez Vás.

Známe diagnózu a máme recept. Lékem jsou Svobodní a tou nemocí, kterou hodlají léčit je dotační rakovina. A jestli chcete, vezmeme to Vás. My budeme makat a Vy budete odpočívat, třeba na Čapím hnízdě.

Tak co? To zní fér, ne? Berete to?“

PhDr. Marek Hejduk, LL. M. MBA
tiskový mluvčí Svobodných

Případné dotazy prosím směřujte na: mluvci@svobodni.cz, hejduk.svobodni@seznam.cz

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31