Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Soukromníci, nepodceňujme politickou situaci v České republice

Soukromníci, nepodceňujme politickou situaci v České republice

Hospodářská krize nezvládnutá vládou Petra Fialy se stále prohlubuje a je dnes jasné, že tyto dámy a pánové situaci nezvládnou. Nemají na to!

Už na začátku tohoto článku chci říct, že mne, pravicového voliče, velmi mrzí, že vládu složenou ze stran od středu doprava musím popsat jako budoucí politické bankrotáře.

Uvnitř měsíčníku Strany soukromníků České republiky č. 10 najdete také čerstvý volební průzkum společnosti Kantar pro Českou televizi. Uvedená čísla mluví za všechno. Součástí průzkumu byla ještě otázka, jestli respondenti situaci v České republice vidí velmi dobře, velmi špatně nebo něco mezi tím. Velmi špatně 45 %, něco mezi tím 55 %, velmi dobře 0 %. Nula poprvé od listopadu 1989. Pan Churchill řekl, že věří jenom těm statistikám, které si sám zmanipuluje. Ano, i zde to může být o 1 – 3 % jiné. Pro pravici je to ale stále tragický debakl.

Věřte, že politickou situaci sleduji velmi pozorně celých 34 let od listopadu 1989. A stále mám dobré zákulisní informace. Na dnešní situaci mne přímo děsí to, že nevidím přijatelné politické řešení po případných nových volbách. ANO a SPD by většinu pro ovládnutí parlamentu už složily. Hrozná představa. Babiš po SPD netouží, ale když to jinak nepůjde…. Anebo je pravda, že opozice Fialy v ODS už začala vyjednávat s A. Babišem o koalici ANO – ODS? Dominantní ANO a slabá ODS, to by byl Babiš velmi spokojen s takovou vládou. To, že z ODS odcházejí dlouholetí členové, je fakt. Několik podnikatelů, kteří z ODS odešli, vstoupili v posledních týdnech do Strany soukromníků České republiky. A nejsme sami, ke komu přecházejí. Jsou to pravičáci, kteří si kladou stejnou otázku jako my „Co s tím, aby politika Petra Fialy neodstavila politické síly od středu doprava do menšinové opozice na několik volebních období?!!!“ Politická i hospodářská krize velmi zrychlí už po 1. 1. 2024, kdy začne platit tzv. Konsolidační balíček, který je součástí schváleného státního rozpočtu pro rok 2024. Vláda České republiky pod halasnou kampaní o snižování státního dluhu v letech 2024 a 2025 „balíčkem“ přenesla značnou zátěž na firmy i nepodnikající spoluobčany. Bez pardonu. Proto přípravu tzv. balíčku tajila až do tiskové konference nazvané Za 5 minut dvanáct.

Odborové i podnikatelské svazy z Rady hospodářské a sociální dohody ČR (tripartity) nebyly k přípravě tak závažného materiálu pozvány!!! Fiala i Stanjura dobře věděli, že ten houf mladých poradců z akademické sféry oblbnou. S praktiky z řad odborů a podnikatelů by to nešlo. Velkou chybou odborových i podnikatelských bossů bylo to, že si to nechali líbit. Odbory to teď dohánějí po náměstích a představitelé podnikatelů se spokojili s tím, že je vláda bere do letadla do různých zemí. Znovu připomínám, že v letech 1990 – 1996, kdy jsem byl ve vedení tripartity, by si to Čalfa, Pithart, Valeš nebo Klaus nikdy nemohli dovolit!!! Nikdy. A je zarážející, že nikdo z vedení odborů nebo podnikatelů se neozve, když předseda vlády bez uzardění řekne, že s nimi pravidelně jedná!! O čem? Navíc teď už je pozdě. Pár dní před koncem roku 2023 říkám, že rok 2024 bude rokem velkého krachu drobných, malých, středních i velkých firem. Vzniknou škody, které se budou desetiletí napravovat. Soukromníci se víc jak 30 let snažili budovat své firmy. Mnoho lidí se tím dostane do velkých ekonomických problémů. A nebude to jejich chybou. Podmínky pro podnikání v mnoha oborech nejdou zvládnout vinou nastavených podmínek ze strany státu. Po celou dobu od listopadu 1989 bývám zpochybňován nebo kritizován za to, že podnikající spoluobčany a členy jejich rodin nabádám k boji za soukromníky politickou cestou. Prostě dokud stavovská politická strana nezíská v parlamentních volbách alespoň 5 %, do té doby si s námi „občanští“ politici budou dělat, co se jim zlíbí. V pudu vlastní sebezáchovy je nutné pochopit, že řešením je dostat do parlamentu několik dobře vybraných zástupců soukromníků a jejich rodin. Pro začátek to bude stačit. Naši předci v letech 1919 – 1938 to pochopili a v každých ze čtyřech parlamentních voleb měli v parlamentu své zástupce. A dvakrát i v československé vládě. Bez přímého politického vlivu tam, kde se o nás rozhoduje, to prostě nepůjde. Tak se konečně probuďme. Pět procent pro parlamentní volby je cca 300 000 hlasů. Soukromníků a členů jejich rodin je několik milionů. Strana soukromníků České republiky Vás tímto vyzývá k přemýšlení.Soukromníci, nepodceňujme politickou situaci v České republice!!  

Strana soukromníků České republiky Vás tímto vyzývá k přemýšlení.

Rudolf Baránek
zakladatel strany a člen vedení

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31