Volby jsou tu, pojďte volit

Volby jsou tu, pojďte volit

Vážené dámy, vážení pánové,

dnes ve 14h vypuknou krajské a senátní volby. Dovoluji si Vás poprosit, abyste se jich zúčastnili, protože jsem současným předsedou Svobodných Vysočiny a Vy všichni jste k nám patřili. Dnes nás zůstal jen zlomek a podporujeme mou účastí na kandidátce koalici ODS a Starostové pro občany (č.46). K tomuto kroku jsme se rozhodli, protože naše letošní síla vylučuje získání mandátu, nechceme ubrat hlasy ideově nejbližšímu subjektu a chceme voličům ukázat, že pravice umí spolupracovat.

Výraznější reprezentace Svobodných nebylo možná, protože kandidátka koalice byla zveřejněna už 3.11., zatímco já jsem byl až 6.11. zvolen krajským předsedou Svobodných. (Celý předchozí rok jsme byli zcela pasivní ☹.) Na druhé straně jsme na politický marketing neutratili ani korunu, takže jsme měli vlastní peníze přímo na dobrou věc – 8.9. jsme v Jihlavě vylosovali 3 výhry po 10 000 Kč pro malotřídky Vysočiny, aby se snáze znovu vrátily k výuce („Velký návrat do školy“). Protože mě koalice zvala na všechny akce i volební štáb, trochu jsem osobně poznal 7 předních kandidátů a považuji je opravdu za lidi na svém místě. Předseda Senátu PČR Miloš Vystrčil, který je předsedou regionálního sdružení ODS Vysočina, je v dolní půlce kandidátky, ale je klíčovou a zcela důvěryhodnou osobností kampaně. Kandidát na hejtmana Vítězslav Schrek je „jeho žákem“. Spojení ODS se Starosty pro občany (STO, hnutí starostů malých měst, městysů a obcí) v koalici v poměru 2:1 velmi dobře odpovídá demografii Vysočiny a je založeno na dřívější úspěšné spolupráci v senátních volbách.

Senátní obvod Pelhřimov (a Jindřichův Hradec) je v mimořádné situaci: jediným pravicovým kandidátem je Jaroslav Chalupský za Svobodné! Podporu koalice ODS + STO a Soukromníků má „oficiálně“, u ostatních pravicových voličů by měl být logickou volbou také.

Děkuji Vám za pochopení, že jsem Vám napsal. Jste všichni mladí (mně bylo 62, když jsem do Svobodných vstoupil 2009) a politická filosofie a program Svobodných Vás oslovily asi podobně jako mne. Znám řadů důvodů, proč naši příznivci a členové nezůstali – významně souvisí také s věkem 😊. Ale to, proč jsme všichni ke Svobodným přišli, a co nevidíme jinde, zůstává. Jak u Svobodných, tak v naší hlavě a srdci. Svobodní nejsou menší zlo a letos mají silné partnery. Prosím, přijďte nás podpořit, nebo alespoň neleňte přijít volit. Určitě to bude pro děti a vnoučata lepší, než když zůstanete doma. Za rok do Poslanecké sněmovny budeme silnější, ode dna jsme se odrazili.

Děkuji a přeji Vám hodně štěstí!

Jiří Strachota
Svobodní Vysočina, předseda

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Jiří Strachota

Mgr. Jiří Strachota

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31