Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Jihočeští Svobodní: Anděl a Chalupský do Senátu!

Jihočeští Svobodní: Anděl a Chalupský do Senátu!

Jsme rádi, že v Jihočeském kraji můžeme v obou volebních obvodech našim voličům doporučit kandidáty do Senátu, kteří se ztotožňují s naším Svobodným senátorským desaterem.

V senátní obvodu č. 15 – Pelhřimov (zasahující i na Jindřichohradecko) je to náš nezávislý kandidát Jarda Chalupský a v obvodu č. 12 Strakonice (zahrnující i západní části okresů Písek a Prachatice) Marek Anděl.

Ing. Jaroslav Chalupský

46 let, manažer kvality, radní města, podnikatel, ekonom, odborník na strategické řízení a zavádění změny, předseda rozvojového výboru, nestraník, Jindřichův Hradec IV

Kandiduje jako nestraník s nominací od strany Svobodní.

Mojí vizí je, že se veřejný sektor v regionu začne chovat stejně efektivně jako v soukromé sféře. Začne používat stejný selský rozum a dbát na hospodárnost. Rád bych spojoval šikovné starosty a obce, aby spolu spolupracovali a vzájemně si pomáhali pečovat o své občany. V tomto jim chci být silnou pomocnou rukou. Stejně tak jako při řešení složitějších problémů v obcích. Roli senátora totiž chápu jako určitého velvyslance území na řešení problémů regionu. Senátorská vizitka je klíč k mnoha dveřím a já nejsem zvyklý poslouchat, že něco nejde. Vše má své řešení. Říkat jen: „Já na to upozorňoval, já mám svědomí čisté..“, neberu. Za to si nic nekoupíme. Důležité jsou výsledky!,“ říká Jaroslav Chalupský.

Více o jeho názorech najdete na https://www.hradecsrdcemarozumem.cz/senat/

Marek Anděl

48 let, ředitel elektrárny královského města Písku, písecký zastupitel, organizátor mnoha společenských akcí, nestraník, Písek

Kandiduje jako nestraník s nominací od hnutí Písek Sobě – sdružení nezávislých kandidátů.

Jsem pro zjednodušení státní správy na všech úrovních a pro zjednodušení života nás občanů. Myslím, že pro vykopání studny, nebo stavbu plotu není potřeba proces podobný stavbě malé jaderné elektrárny. EET, daňové hlášení, GDPR a mnoho dalších nástrojů považuji za zbytečné nástroje k buzeraci lidí, kteří se snaží starat sami o sebe, poskytovat služby či zboží ostatním a nezatěžovat stát. Umím a chci aktivně spolupracovat s místní samosprávou, s podnikateli, místními spolky a podporovat veškeré občanské aktivity. Váš hlas může změnit směr. V Senátu mají být zástupci občanů daného regionu, ne loutky stranických sekretariátů velkých Parlamentních stran,“ říká Marek Anděl.

Více o jeho názorech najdete na https://andeldosenatu.cz/

Předsednictvo jihočeského krajského sdružení Svobodných, 27. září 2020

Ing. Jaroslav Chalupský

Ing. Jaroslav Chalupský

senátor za Svobodné – obvod 15

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

Ing. Jaroslav Chalupský

Ing. Jaroslav Chalupský

senátor za Svobodné – obvod 15

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31