Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

„Beranův pohled na pražský komunál“ Pondělní zastupitel…

„Beranův pohled na pražský komunál“ Pondělní zastupitel…

„Beranův pohled na pražský komunál“

Pondělní zastupitelstvo Prahy 7 řešilo zajímavý případ. V rámci programu se totiž projednávala i petice občanů za přejmenování OC Letná na OC Jiřího Káry. Výsledkem jednání je usnesení, které ukládá vedoucí oddělení předat předmětnou petici investorovi stavby 😉 Původně pravděpodobně recesistická petice se tak dostála do oficiálních sfér.
Petici podepsalo 1896 občanů a stojí v ní: My, níže podepsaní, požadujeme přejmenování Letná Obchodní centrum, dříve také Paláce Stromovka, na Obchodní centrum Jiřího Káry. Tento název by měl odkazovat na historii oblasti, kdy se v budově, která stála na místě budoucího obchodního centra, v roce 2000 oženila hvězda Prahy 7 Jiří Kára.“

A kdo byl vlastně Jiří Kára? Využíváme komentář pana J.X.Doležala pro Refex: “Jiří Kára byl vyhlášený letenský zloděj, který vykrádal byty, a také (což je v dnešní době samozřejmost) narkoman a dealer tvrdých drog. Ale narkomanie byla až druhým koníčkem pana Káry, na prvním místě to byl poctivý český alkoholik. Jak vůbec upoutal naši pozornost? Když se Jiří Kára v roce 2000 ženil v pražském Dřeváku na Letné, najal kameramana, který by obřad, jehož se účastnila elita letenských bezdomovců, zachytil pro věčnost. Nahrávka byla určena jen svatebčanům, jednu její kopii však uložili na videokazetách v bytě známého letenského váguse Floyda. Jenže Floyda vykradli a neznámý pachatel dal celé video ze svatby na YouTube. A tím okamžikem se stal Jiří Kára letenskou celebritou.”

Jaký je váš názor? Fandíte takové iniciativě občanů?
Link: https://www.facebook.com/svobodni.praha/photos/a.181981051881334.46198.181642631915176/1628205933925498/?type=3

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31