Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

„Beranův pohled na pražský komunál“ Pondělní zastupitel…

„Beranův pohled na pražský komunál“ Pondělní zastupitel…

„Beranův pohled na pražský komunál“

Pondělní zastupitelstvo Prahy 7 řešilo zajímavý případ. V rámci programu se totiž projednávala i petice občanů za přejmenování OC Letná na OC Jiřího Káry. Výsledkem jednání je usnesení, které ukládá vedoucí oddělení předat předmětnou petici investorovi stavby 😉 Původně pravděpodobně recesistická petice se tak dostála do oficiálních sfér.
Petici podepsalo 1896 občanů a stojí v ní: My, níže podepsaní, požadujeme přejmenování Letná Obchodní centrum, dříve také Paláce Stromovka, na Obchodní centrum Jiřího Káry. Tento název by měl odkazovat na historii oblasti, kdy se v budově, která stála na místě budoucího obchodního centra, v roce 2000 oženila hvězda Prahy 7 Jiří Kára.“

A kdo byl vlastně Jiří Kára? Využíváme komentář pana J.X.Doležala pro Refex: “Jiří Kára byl vyhlášený letenský zloděj, který vykrádal byty, a také (což je v dnešní době samozřejmost) narkoman a dealer tvrdých drog. Ale narkomanie byla až druhým koníčkem pana Káry, na prvním místě to byl poctivý český alkoholik. Jak vůbec upoutal naši pozornost? Když se Jiří Kára v roce 2000 ženil v pražském Dřeváku na Letné, najal kameramana, který by obřad, jehož se účastnila elita letenských bezdomovců, zachytil pro věčnost. Nahrávka byla určena jen svatebčanům, jednu její kopii však uložili na videokazetách v bytě známého letenského váguse Floyda. Jenže Floyda vykradli a neznámý pachatel dal celé video ze svatby na YouTube. A tím okamžikem se stal Jiří Kára letenskou celebritou.”

Jaký je váš názor? Fandíte takové iniciativě občanů?
Link: https://www.facebook.com/svobodni.praha/photos/a.181981051881334.46198.181642631915176/1628205933925498/?type=3

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

Svobodni-31