Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Deníky Bohemia: Stranu svobodných občanů by volila pětina lidí

Deníky Bohemia: Stranu svobodných občanů by volila pětina lidí

Čtenáři Deníku: Volíme zavedené strany

Brněnský deník | 20.1.2009 | rubrika: Zpravodajství | strana: 12 | autor: KATEŘINA PERKNEROVÁ

Praha/ Na české politické scéně se minulý týden objevily dvě nové strany, Machova Strana svobodných občanů a Weissovi Liberálové.cz. První z nich odmítá Lisabonskou smlouvu a chce uspořádat referendum k přijetí eura. Druhá je naopak proevropská. Čtenáři Deníku se ke snaze obou uskupení hojně vyjadřovali na www.denik.cz. V naprosté většině (72,4 procenta) zůstávají věrni současným parlamentním subjektům, jimž by dali ve volbách hlas. Přesto nové útvary nejsou bez šance. Svobodné by volila pětina lidí, Liberály sedm procent. Například čtenář Jaroslav se zamýšlí nad zaměřením SSO. „Vztah k Lisabonské smlouvě a k Evropské unii není zdaleka měřítkem toho, má-li se nějaká strana a politik řadit k pravici nebo levici. Strana s protievropským programem je nacionalistická. Takovou jsme dosud u nás neměli, a proto lze předpokládat, že získá dost příznivců .“
Diskutující Fox má konkrétní výhradu: „Nebýt jejich podpory radaru, mohli by Svobodní dostat můj hlas.“ Naopak Tomáš Pýcha je přesvědčen, že daleko lepší vyhlídky mají Liberálové, neboť se těší „velké podpoře studentů a inteligence“.

Graf

ANKETA DENÍKU
 

Zdroj: Brněnský deník 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31