Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Slovenská KDS vyjádřila podporu Straně svobodných občanů

Slovenská KDS vyjádřila podporu Straně svobodných občanů

Strana svobodných občanů obdržela dopis s vyjádřením podpory od slovenské politické strany KDS – Konzervatívni demokrati Slovenska (www.kdsonline.sk). KDS hájí na slovenské politické scéně stejné hodnoty jako Strana svobodných občanů v České republice – svobodný trh a pozitivní konzervativní hodnoty. KDS je také jedinou politickou silou na Slovensku, která vystupuje proti Lisabonské smlouvě a hlasovala proti její ratifikaci ve slovenském parlamentu. Za KDS kandiduje v nadcházejících přímých volbách na prezidenta Slovenské republiky bývalý předseda slovenského parlamentu František Mikloško, který také jako poslanec Slovenské národní rady hlasoval proti ratifikaci Lisabonské smlouvy. Předsedou strany je další slovenský poslanec, který hlasoval proti Lisabonu, Vladimír Palko, který působil ve vládě Mikuláše Dzurindy jako ministr vnitra. Děkujeme za podporu a přejeme straně Konzervatívni demokrati Slovenska maximální úspěch.

Následuje dopis předsedy KDS Vladimíra Palka adresovaný Petrovi Machovi.

Vážený pán Mach,

 

dovoľte, aby som Vás srdečne pozdravil a zaželal všetko najlepšie v roku 2009 Vám osobne i ďalším členom prípravného výboru Strany svobodných občanů.

So záujmom sledujeme vývoj na českej politickej scéne, ktorý smeroval k založeniu Vašej novej strany. Zdieľame s Vami určité obavy o osud slobodnej politickej diskusie o ďalšom vývoji Európskej únie.

Sme jedinou politickou stranou na Slovensku, ktorej poslanci hlasovali v slovenskom parlamente proti Lisabonskej zmluve. Podporili sme vstup Slovenska do EÚ, avšak miera a spôsob ďalšej integrácie podľa nás Európskej únii skôr poškodí.

Sme otvorení diskusii s politickými stranami iných krajín, ktoré vidia otázky EÚ podobne ako my.

Strane svobodných občanů želáme úspešný politický štart.

 

S pozdravom

 

Vladimír Palko

predseda Konzervatívnych demokratov Slovenska

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Petr Mach

Petr Mach

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31