Vondráček: zlu se nesmí ustupovat!

Vondráček: zlu se nesmí ustupovat!

Přímá retroaktivita je v právním státě nepřípustná. Zákony i judikatura mluví jasně. Daňová sazba musí být známa vždy, před zdaňovacím obdobím. Přes Ústavní soud taková šílenost snad nemůže projít. Ale už to, že se vláda o něčem podobném je schopna bavit, je naprosto šílené a shazuje nás to na úroveň banánových republik.

Jak moc dobrý je nápad sazby daně uprostřed zdaňovacího období, si může každý odpovědět sám. Napadne někoho ve vládě zpětně zdanit výrobce respirátorů, nebo lékárny? Zvýšíme zpětně daň na banky za rok 2009?

A to necháváme stranou, že celá TFT daň je jedna velká nesystémová šílenost.

S trochou nadsázky bychom mohli navrhnout, že voličům těch poslanců, kteří pro tento zločin zvednou ruku, umožníme retroaktivně změnit obsah svého hlasovacího lístku a tím zpětně vyměnit své poslance. Nečeká nás lehká doba.

Zlu se tedy nesmí ustupovat!

Tento citát je velice aktuální, když dnes současná vláda ustoupila Pirátům a schválila zpětné zdanění zisků (tzv. windfall tax na rok 2022). Přeloženo do češtiny jde o znárodnění části již existujících zisků, které zbyly firmám nad rámec běžného zdanění.

PS: Ano, takový marketing už jste možná někde viděli. Podívali jsme se na to, jak marketing dělají „populisté a extrémisté“, kteří zavádí stropy na ceny energií, jež v konečném důsledku zaplatí střední třída. (Alespoň tak o tom ještě nedávno mluvil Petr Fiala).

Zdroj: Facebook Svobodní

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31