Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Je čas na návrat do normálního života a covidpassy do něj nesmíme připustit – 16/2021

Je čas na návrat do normálního života a covidpassy do něj nesmíme připustit – 16/2021

image

 

Týdeník Svobody – 16. týden 2021

Zobrazit email v prohlížeči 

 

image

 

Svobodě a odpovědnosti zdar!

 

Jednoznačně stojíme na straně všech, zejména nejvíce poškozených živnostníků a podnikatelů, kterým již dochází trpělivost s vládními restrikcemi, a kteří proto hledají způsob, jak co nejdříve otevřít své uzavřené provozovny, a i jinak se vrátit do normálního života.

 

„Odmítáme nápady, jejichž podstatou je tlačit podnikatele do diskriminace zákazníků. Nesouhlasíme s tím, aby byl vstup do provozoven nařízením vlády umožněn pouze některým lidem a podnikatelé museli povinně vyžadovat od zákazníků jakýsi certifikát, bez něhož je dovnitř nevpustí. Dosud nebylo nikým doloženo, že se nákaza šíří právě v obchodech nebo jiných, dnes zavřených provozech. Naopak existují studie, prokazující něco docela jiného. 

 

Navíc i s ohledem na proočkovanost a promořenost populace postrádá opatření v podobě uzavření provozoven smysl. Všem provozům by mělo být umožněno otevřít, a to bez ohledu na to, zda v nich bude zaveden diskriminační režim pro vstup, nebo ne. K této diskriminaci by stát rozhodně neměl nikoho ani pozitivně motivovat např. daňovými prázdninami,” uvedl jsem jako předseda Svobodných do tiskové zprávy.

 

A dodávám, jen sami podnikatele by si měli určit, jestli chtějí své zákazníky diskriminovat a tento záměr jim oznámit nebo neoznámit při vstupu do provozovny. 

 

Právo diskriminovat soukromým osobám nechci upírat. Zároveň považuji za prospěšné, aby si to on nich lidé vyprávěli a spotřebitelé to uměli správně pojmenovat. 🙂Tím získají jiné soukromé firmy, které nediskriminují, velkou a zaslouženou konkurenční výhodu. 🙂

Trikolóra Svobodní Soukromníci se podrobněji vyjádřili v tiskové zprávě zde.


PS: jako obrázek dnes přikládám velice trefné vyjádření Lukáše Pollerta, které podepisujeme 

 

image

 

 

S pozdravem a přáním hezkého dne

Libor Vondráček

předseda Svobodných

„Svoboda a odpovědnost musí jít ruku v ruce… jinak zhynou…“

 

image

 

image

 

Výběr Svobodných střípků
z médií

 

image

1) Stanovisko: Podporujeme ředitele Ivana Semeckého

Svobodní podporují Ivana Semeckého a úctu k právům dětí a ke svobodě, kterou svými činy reprezentuje. Ivan Semecký, ředitel Waldorfské školy, byl radou města Semily odvolán, protože se jako jediný ředitel školy v ČR bez skrývání vzepřel rozhodnutí proti nesmyslným a protiprávním mimořádným nařízením Ministerstva zdravotnictví České republiky. Celé znění stanoviska je zde 

 

 

image

2) Dočekal: Daň z průměrného bytu v Praze bude ročně 30 000 Kč!

Místopředseda Jan Dočekal se ve svém příspěvku věnoval jednomu z možných návrhů Pirátů, který by zavedl až desetitisícové daně z nemovitostí a rovněž návrhu Pirátů ohledně zavedení nepodmíněného základního příjmu. Celý článek je k dispozici na tomto odkaze

 

image

3) Stanovisko: Věříme, že česká policie, státní zastupitelství, soudy, armáda i zpravodajci mají sílu ustát velký tlak ohledně kauzy Vrbětice a vyšetřování bude dotaženo do konce.

Svobodní důvěřují, že naši lidé i procesní postupy dovedou kauzu Vrbětice do zdárného konce.
Až odsouzení pachatelů po návrhu státního zástupce, může být pro pozůstalé obětí uspokojujícím řešením a my věříme, že ho bude dosaženo.
Více o stanovisku 
zde 

 

image

4) Zálom: Na pivo s covidpasem? To není normální život

„Myslet si, že nás jakýsi covidpas v mobilním telefonu přiblíží normálnímu životu, je obrovská past. Ve skutečnosti je to prostředek, jak se od normálu permanentně odvrátit a zakonzervovat již napořád, že někdo má právo na pivo a druhý ne,“ uvádí místopředseda Luboš Zálom ve svém blogu dostupném na tomto odkaze.