Havrda pro PL: Opozice trapně mlčí a děti nejsou ušetřeny špejlování nosu

Havrda pro PL: Opozice trapně mlčí a děti nejsou ušetřeny špejlování nosu

Opozice trapně mlčí a děti nejsou ušetřeny špejlování nosu

To, co se odehrává ve společnosti během roku s koronavirem, nedá spát neurologovi Miroslavu Havrdovi, který začátkem roku svým vystoupením na Staroměstském náměstí podpořil demonstraci za otevření Česka. „Všichni si dobře pamatujeme, jak ještě před několika měsíci vláda a vládní covidisté hlásali, že testování bude u zdravých lidí dobrovolné. Proč taky testovat zdravé lidi antigenními testy? Kdo je shledán nemocným, je lékařem nebo hygienou odeslán na testování PCR testy. To je jistě logické a normální. Docela jsem i uvítal dobrovolné testování zejména rizikové populace antigenními testy, kde nejprve nebyly testy a pro tuto agendu byl zneužíván již tak přetížený zdravotnický personál. Ale i to se vyřešilo,“ říká pro ParlamentníListy.cz Miroslav Havrda.

Považuje za velmi zajímavé, že nyní je situace úplně obrácená. „Za velmi pochybných okolností se nakoupily za miliardy korun velmi nekvalitní a nespolehlivé antigenní testy, a proto nyní se nejspíše musíme testovat všichni. Nyní se testujeme dvakrát týdně, brzy to bude obden. Čekám, že se budou povinně testovat i psi a kočky, které s námi žijí v domácnostech. Povinně se nyní mají testovat i děti jdoucí po roce do škol a školek! Podmiňovat prezenční školní docházku povinností testování ve školách je porušením mnoha zákonů, ale z toho si naše vláda nic nedělá. Neumožnit výuku zdravému netestovanému dítěti je podle renomovaných právníků také nezákonné. Zajímá to někoho? Co na to naše opozice v Parlamentu? Trapně mlčí. A zastrašení občané se jako ovce nechají tupě testovat a ani jejich děti nezůstanou ušetřeni špejlování svých nosů. Chápete to?“ ptá se lékař.

V ČT znějí jen názory vládních covidistů a bruselské pětky

Zlobí ho ale i to, že před několika měsíci Evropská unie i naši Svědci covidovi hlásali dobrovolnost očkování. „Ale s tou dobrovolností to bude trochu jinak. Již nyní prosakují informace z EU, že bez ‚zeleného pasu‘ vás nepustí na cesty po Evropě. To odporuje opět mnoha zákonům, včetně hlavního výdobytku našeho novověku – tedy volnému pohybu osob, zboží a služeb. Svobodní a několik dalších stran – jako například Trikolora a Soukromníci – denně upozorňují na nastupující totalitu, omezování osobních svobod, celkový právní a ekonomický rozpad státu. Nejenom že dobře už bylo, ale bude daleko hůře. Tyto hlasy jsou však kromě několika výjimek blokovány a cenzurovány. Hlavní úlohu hraje Česká televize, Nova a privátní listy našich oligarchů a eurohujerů,“ tvrdí Miroslav Havrda.

Garantovi pro oblast zdravotnictví strany Svobodní vadí, že zde zaznívají téměř jenom jedny názory. „Tedy vládních covidistů a tzv. bruselské pětky tvořené Piráty, STAN, ODS, TOP O9 a lidovci, kteří ‚spolu‘ schválili totalitní pandemický zákon. Ten ještě více omezuje občanské svobody a nastoluje likvidační pokuty pro firmy i jednotlivce, kterým se tato oficiální linie nelíbí nebo jí nevěří. Již se od těchto likvidátorů svobody postupně po kapkách dozvídáme, že bez opakovaných ‚dobrovolných‘ testů či očkování nepůjdeme na koncert, sportovní utkání, do restaurace a podobně. Faktem je, že naše děti již nemohou bez testování do školy, pracovníci do zaměstnání a mnoho OSVČ nemůže vykonávat svoje povolání,“ upozorňuje lékař.

Je otázka, kolik nevyužitých vakcín vylijeme do kanálu

Nedokáže se smířit ani s tím, že nespokojení občané už několik měsíců nemohou svobodně projevovat na veřejnosti svůj názor. „Jinak okamžitě zasahuje Hamáčkovo policejní komando pendreky, zaklekáváním, ne nepodobným americkým reáliím. Chybí již jenom vodní děla. Nakoupil je již Hamáček? Jak může proběhnout pokojná manifestace normálních lidí proti nelogickým, nesystémovým a vědecky nepodloženým opatřením, pokud se mohou dnes shromáždit spolu pouze dva spoluobčané? Naštvání národa už je tak velké, že většina lidí zcela kašle na neustále se měnící opatření, která mají daleko horší následky, než vlastní pandemie čínské chřipky. Z hesla policie: ‚pomáhat a chránit‘ se stalo ‚buzerovat a mlátit‘,“ kritizuje Miroslav Havrda.

Doufá ovšem, že někdy koncem podzimu by se mohlo v České republice dokončit první kolo očkování. „Otázkou však je, kolik objednaných a nevyužitých vakcín vylijeme do kanálu. Covid, podobně jako chřipka, totiž mutuje. To ví každý zdravotník a není jediný důvod, proč by to zde mělo být jinak. Postupně budou nepochybně přibývat další a další mutace, na které budou některé současné vakcíny málo účinné. Již i premiér připouští, že se s největší pravděpodobností bude na podzim nebo na přelomu roku přeočkovávat. Pokud to půjde tak skvěle, jak předvedla Evropská unie a naše vláda, tak pánbůh s námi!“ obává se neurolog.

Je potřeba bojovat za svobodu jednotlivce všemi způsoby

Moc by ho zajímalo, až přijde další vlnka nebo vlna pandemie zmutovaného viru, zda opět všechno zavřeme. „A děti necháme dalšího půl roku nebo i několik let doma? Nebylo by lepší se spoléhat na rozum občanů tohoto státu, dát jim správná doporučení a nechat je se starat o zdraví své i rodiny samostatně? Nebylo by lepší umožnit občanům, aby si za pár korun podle svého uvážení zakoupili testy a očkování sami? To by pochopitelně neplatilo pro sociálně slabé a handicapované. Těm to rád zaplatím ze svých daní. Místo preference kolektivního zdraví a vládou vynucené pseudobezpečnosti a strašení nebylo by lepší umožnit většině rozumných a slušných občanů, aby vzali odpovědnost na sebe? Je opravdu nutné každodenně poslouchat v televizích a číst v novinách zoufalé a katastrofické scénáře a hlasy tzv. odborníků, kteří nikdy neviděli pacienta?“ nechápe to lékař.

Má jasnou představu o tom, jak bychom si ve složité situaci měli počínat. „Lidé, přestaňte se chovat jako ovce, začněte se chovat rozumně, určitě by nikdo neměl podceňovat covidovou infekci, nikdo by se neměl chovat nezodpovědně a nemravně. Testování mají být nemocní lidé nebo lidé, kde hrozí rozvinutí infekce. Očkováni by měli být rizikoví spoluobčané a všichni ti, kteří si to přejí. Místo kolektivistického a státně až fašistického přístupu k celému národu je potřeba bojovat za svobodu jednotlivce všemi možnými způsoby. První a možná i poslední velkou možnost budete mít v podzimních parlamentních volbách. Volte rozum, slušnost a svobodu,“ dodává pro ParlamentníListy.cz Miroslav Havrda.

MUDr. Miroslav Havrda pro Parlamentnílisty – dostupné zde

místopředseda a odborný garant pro zdravotnictví Svobodných

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

MUDr. Miroslav Havrda

MUDr. Miroslav Havrda

místopředseda strany a mluvčí odborné skupiny Svobodných pro zdravotnictví
MUDr. Miroslav Havrda

MUDr. Miroslav Havrda

místopředseda strany a mluvčí odborné skupiny Svobodných pro zdravotnictví

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31