Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Havrda pro PL: Opozice trapně mlčí a děti nejsou ušetřeny špejlování nosu

Havrda pro PL: Opozice trapně mlčí a děti nejsou ušetřeny špejlování nosu

Opozice trapně mlčí a děti nejsou ušetřeny špejlování nosu

To, co se odehrává ve společnosti během roku s koronavirem, nedá spát neurologovi Miroslavu Havrdovi, který začátkem roku svým vystoupením na Staroměstském náměstí podpořil demonstraci za otevření Česka. „Všichni si dobře pamatujeme, jak ještě před několika měsíci vláda a vládní covidisté hlásali, že testování bude u zdravých lidí dobrovolné. Proč taky testovat zdravé lidi antigenními testy? Kdo je shledán nemocným, je lékařem nebo hygienou odeslán na testování PCR testy. To je jistě logické a normální. Docela jsem i uvítal dobrovolné testování zejména rizikové populace antigenními testy, kde nejprve nebyly testy a pro tuto agendu byl zneužíván již tak přetížený zdravotnický personál. Ale i to se vyřešilo,“ říká pro ParlamentníListy.cz Miroslav Havrda.

Považuje za velmi zajímavé, že nyní je situace úplně obrácená. „Za velmi pochybných okolností se nakoupily za miliardy korun velmi nekvalitní a nespolehlivé antigenní testy, a proto nyní se nejspíše musíme testovat všichni. Nyní se testujeme dvakrát týdně, brzy to bude obden. Čekám, že se budou povinně testovat i psi a kočky, které s námi žijí v domácnostech. Povinně se nyní mají testovat i děti jdoucí po roce do škol a školek! Podmiňovat prezenční školní docházku povinností testování ve školách je porušením mnoha zákonů, ale z toho si naše vláda nic nedělá. Neumožnit výuku zdravému netestovanému dítěti je podle renomovaných právníků také nezákonné. Zajímá to někoho? Co na to naše opozice v Parlamentu? Trapně mlčí. A zastrašení občané se jako ovce nechají tupě testovat a ani jejich děti nezůstanou ušetřeni špejlování svých nosů. Chápete to?“ ptá se lékař.

V ČT znějí jen názory vládních covidistů a bruselské pětky

Zlobí ho ale i to, že před několika měsíci Evropská unie i naši Svědci covidovi hlásali dobrovolnost očkování. „Ale s tou dobrovolností to bude trochu jinak. Již nyní prosakují informace z EU, že bez ‚zeleného pasu‘ vás nepustí na cesty po Evropě. To odporuje opět mnoha zákonům, včetně hlavního výdobytku našeho novověku – tedy volnému pohybu osob, zboží a služeb. Svobodní a několik dalších stran – jako například Trikolora a Soukromníci – denně upozorňují na nastupující totalitu, omezování osobních svobod, celkový právní a ekonomický rozpad státu. Nejenom že dobře už bylo, ale bude daleko hůře. Tyto hlasy jsou však kromě několika výjimek blokovány a cenzurovány. Hlavní úlohu hraje Česká televize, Nova a privátní listy našich oligarchů a eurohujerů,“ tvrdí Miroslav Havrda.

Garantovi pro oblast zdravotnictví strany Svobodní vadí, že zde zaznívají téměř jenom jedny názory. „Tedy vládních covidistů a tzv. bruselské pětky tvořené Piráty, STAN, ODS, TOP O9 a lidovci, kteří ‚spolu‘ schválili totalitní pandemický zákon. Ten ještě více omezuje občanské svobody a nastoluje likvidační pokuty pro firmy i jednotlivce, kterým se tato oficiální linie nelíbí nebo jí nevěří. Již se od těchto likvidátorů svobody postupně po kapkách dozvídáme, že bez opakovaných ‚dobrovolných‘ testů či očkování nepůjdeme na koncert, sportovní utkání, do restaurace a podobně. Faktem je, že naše děti již nemohou bez testování do školy, pracovníci do zaměstnání a mnoho OSVČ nemůže vykonávat svoje povolání,“ upozorňuje lékař.

Je otázka, kolik nevyužitých vakcín vylijeme do kanálu

Nedokáže se smířit ani s tím, že nespokojení občané už několik měsíců nemohou svobodně projevovat na veřejnosti svůj názor. „Jinak okamžitě zasahuje Hamáčkovo policejní komando pendreky, zaklekáváním, ne nepodobným americkým reáliím. Chybí již jenom vodní děla. Nakoupil je již Hamáček? Jak může proběhnout pokojná manifestace normálních lidí proti nelogickým, nesystémovým a vědecky nepodloženým opatřením, pokud se mohou dnes shromáždit spolu pouze dva spoluobčané? Naštvání národa už je tak velké, že většina lidí zcela kašle na neustále se měnící opatření, která mají daleko horší následky, než vlastní pandemie čínské chřipky. Z hesla policie: ‚pomáhat a chránit‘ se stalo ‚buzerovat a mlátit‘,“ kritizuje Miroslav Havrda.

Doufá ovšem, že někdy koncem podzimu by se mohlo v České republice dokončit první kolo očkování. „Otázkou však je, kolik objednaných a nevyužitých vakcín vylijeme do kanálu. Covid, podobně jako chřipka, totiž mutuje. To ví každý zdravotník a není jediný důvod, proč by to zde mělo být jinak. Postupně budou nepochybně přibývat další a další mutace, na které budou některé současné vakcíny málo účinné. Již i premiér připouští, že se s největší pravděpodobností bude na podzim nebo na přelomu roku přeočkovávat. Pokud to půjde tak skvěle, jak předvedla Evropská unie a naše vláda, tak pánbůh s námi!“ obává se neurolog.

Je potřeba bojovat za svobodu jednotlivce všemi způsoby

Moc by ho zajímalo, až přijde další vlnka nebo vlna pandemie zmutovaného viru, zda opět všechno zavřeme. „A děti necháme dalšího půl roku nebo i několik let doma? Nebylo by lepší se spoléhat na rozum občanů tohoto státu, dát jim správná doporučení a nechat je se starat o zdraví své i rodiny samostatně? Nebylo by lepší umožnit občanům, aby si za pár korun podle svého uvážení zakoupili testy a očkování sami? To by pochopitelně neplatilo pro sociálně slabé a handicapované. Těm to rád zaplatím ze svých daní. Místo preference kolektivního zdraví a vládou vynucené pseudobezpečnosti a strašení nebylo by lepší umožnit většině rozumných a slušných občanů, aby vzali odpovědnost na sebe? Je opravdu nutné každodenně poslouchat v televizích a číst v novinách zoufalé a katastrofické scénáře a hlasy tzv. odborníků, kteří nikdy neviděli pacienta?“ nechápe to lékař.

Má jasnou představu o tom, jak bychom si ve složité situaci měli počínat. „Lidé, přestaňte se chovat jako ovce, začněte se chovat rozumně, určitě by nikdo neměl podceňovat covidovou infekci, nikdo by se neměl chovat nezodpovědně a nemravně. Testování mají být nemocní lidé nebo lidé, kde hrozí rozvinutí infekce. Očkováni by měli být rizikoví spoluobčané a všichni ti, kteří si to přejí. Místo kolektivistického a státně až fašistického přístupu k celému národu je potřeba bojovat za svobodu jednotlivce všemi možnými způsoby. První a možná i poslední velkou možnost budete mít v podzimních parlamentních volbách. Volte rozum, slušnost a svobodu,“ dodává pro ParlamentníListy.cz Miroslav Havrda.

MUDr. Miroslav Havrda pro Parlamentnílisty – dostupné zde

místopředseda a odborný garant pro zdravotnictví Svobodných

MUDr. Miroslav Havrda

MUDr. Miroslav Havrda

místopředseda strany a mluvčí odborné skupiny Svobodných pro zdravotnictví

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

MUDr. Miroslav Havrda

MUDr. Miroslav Havrda

místopředseda strany a mluvčí odborné skupiny Svobodných pro zdravotnictví

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31