Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

TZ: Svobodní vyrazili do boje proti virům české politiky pražskými billboardy

TZ: Svobodní vyrazili do boje proti virům české politiky pražskými billboardy

Tisková zpráva, Praha, 12. 5. 2020

Svobodní v reakci na dění okolo viru COVID-19 vydali zúženou verzi svého programu, ze kterého vybrali 5 nejpotřebnějších léků pro Českou republiku. Pro následující léta se chtějí zaměřit na pět viry napadených oblastí, které považují za klíčové pro řešení problémů české společnosti a zejména ekonomiky. Na pražských billboardech vyzývají: „Zahajme léčbu České republiky, než bude pozdě.“ Před samotnou léčbou se ale nevybíravě pustili do současné vlády i vlád předchozích, které se prý spolupodílely na špatných vyhlídkách naší země.

Na několika místech v Praze se Svobodní rozhodli nabízet svých 5 léků „na nemoci české politiky“ a Českou republiku přitom vyobrazují jako zemi napadenou více viry najednou. Tvrdí, že je třeba zahájit léčbu ČR dřív, než bude pozdě, a lákají řidiče na svůj web. Právě na webu svobodni.cz mají od začátku května napsáno více o svých lécích o nichž prohlašují, že „zaručí České republice skvělou budoucnost“.

„Historie ukazuje škodlivost levicové politiky nejen pro Českou republiku. KSČM-48, ČSSD-03, ZELENÍ-10 nebo BABIŠ-20 odkazují na léta, kdy se levicové strany projevily významně negativně a působily pomyslně jako viry na naši ekonomiku a společnost. Svobodní si uvědomují, že probíhající ekonomická krize je příležitostí připomenout si, co fungovalo v minulosti nebo funguje dnes jinde ve světě. Máme šanci poučit se z minulých chyb, uvědomit si akutně palčivé bolesti ČR, mezi které patří i české zdravotnictví a nabízet konkrétní řešení, která nás posunou správným směrem,“ popisuje záměr billboardů Libor Vondráček, předseda Svobodných.

Svobodní pěti hesly na svobodni.cz/5leku pojmenovali pět léků pro různá citlivá místa české politiky, která si zaslouží pozornost:

1) NÍZKÉ A JEDNODUCHÉ DANĚ
2) PRUŽNÉ A ŠTÍHLÉ ÚŘADY, ČEŠI SOBĚ
3) PODNIKÁNÍ A PRÁCE NEJSOU LUXUS
4) PUSŤME PENÍZE DO ZDRAVOTNICTVÍ
5) BRAŇME ZNIČENÍ ÚSPOR

K virům předseda Svobodných uvádí: „Jednotlivé léky nepůsobí proti konkrétním virům, ale reagují obecně na současný stav naší země. Ovlivnily ho předchozí vlády a zejména ta současná. Právě ta se nejvýrazněji podepsala na aktuálně nízké obranyschopnosti české ekonomiky vůči dění okolo viru COVID-19.“

Svobodní hodlají v prezentaci svých léků dlouhodobě pokračovat. Vše odstartovali právě billboardy, které obsahují celkem šest virů vznášejících se nad mapou České republiky a mezi nimi i ty, které nesou označení pravicových stran.

„Negativní dopad na současný stav vidíme i u obou předchozích vlád, na které se vzpomíná jako na pravicové,“ vysvětluje umístění ODS-06 a TOP-09 na billboardy místopředseda, zvolený zastupitel Prahy 6 v koalici s ODS Jan Dočekal a dodává: „Není to výzva ke konfrontaci, je to reakce na diskuse s lidmi, které výrazně trápí vlády od roku 2013, ale pamatují si i vlády předchozí. Ty si zahrávaly s důvěrou lidí v pravicová řešení, a tím přihráli řadu voličů pro koalici ČSSD+ANO+KDU-ČSL, kteří se dosud k pravici nevrátili. Odklon voličů ODS od pravicové politiky začal už v roce 2006, když neplnila skvělý předvolební program, přestože získala historicky nejvíce poslanců. Částečnou reakcí na to byl vznik TOP09, která ve vládě také nevyužila šanci dělat pravicovou politiku. Nižší daně, méně byrokracie a méně státního rozhazování peněz, nic z toho se nekonalo. Obě strany od té doby ovšem prošly obrodou a pokud chyby minulosti skutečně nechtějí opakovat a chtějí dát lidem více svobody, pak naše komunikace na billboardech není překážkou ke spolupráci. Je naopak hozenou rukavicí, aby uznali podíl na vzestupu ANO i na aktuálně téměř neúnosné výši daní, a tím daly jasný signál, že jejich pravicovým úmyslům lze tentokrát věřit.“

Případné dotazy prosím směřujte na:
mluvci@svobodni.cz, +420 773 940 729

Billboard na jižní spojce

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

Politická rozprava: Pavel Strunz o účelovém používání předběžné opatrnosti

Proslov z Republikového sněmu, 11. 11. 2023.

PŘEPIS PROJEVU

Vážení spolustraníci, vážené spolustranice, milí hosté a samozřejmě, milé hostesky,

pohovořím o předběžné opatrnosti.

Jsem-li předběžně opatrný, nedopustím masovou imigraci ze zemí s jinými kulturními vzorci. Protože vím, že se mi to může vymstít v časovém horizontu jedné generace. Jsem-li předběžně opatrný, nezanedbávám armádu, časová konstanta vybudování armády je deset let, geopolitická situace se však může změnit za kratší dobu. Ještě v roce 2009 v Praze podepisovali Obama a Medvěděv redukci jaderných zbraní, necelých pět let poté Rusko anektovalo Krym. Jsem-li předběžně opatrný, nezakážu si zákonem dva ze tří stabilních zdrojů energie, uhlí a jadernou energetiku, což se vbrzku projeví na energetické bezpečnosti.

Po těchto příkladech oprávněné předběžné opatrnosti považte, co se děje u našich, stále ještě bohatých, sousedů v Německu. V několika politikách, migrace, armáda, jaderná energetika, Německo aplikovalo předběžnou neopatrnost. To má své důsledky. Slabou armádu v turbulentních časech, kriminalita roste, imigranti se zhusta neztotožňují s německým státem, vysoké ceny energií vyhání firmy z Německa, konkurenceschopnost upadá. Proto je těžko pochopitelné, že takto předběžně neopatrné Německo naopak bylo a je předběžně přeopatrnělé stran globálního oteplování, které hypoteticky může mít důsledky až za několik generací. Tedy dlouho po dokonaných důsledcích masové imigrace, zanedbávání armády, odklonu od jádra a uhlí. Německo převzalo paniku Grety Thunberg a stalo se motorem doktríny Green Deal.

Protože se Německo osvědčilo v několika ohledech jako odstrašující příklad, neměla by se Česká republika u něj inspirovat bez mimořádné obezřetnosti. Bohužel je však z některých prohlášení zřejmé, že česká vláda se na toto Německo hodlá čím dál víc orientovat. Hodlá například opakovat některé jeho energetické chyby. Odstoupení od uhlí, masovou podporu obnovitelných zdrojů, ale i zákaz spalovacích motorů. Ministr průmyslu potvrzuje cíl ukončit spalování uhlí do roku 2033, zároveň Petr Fiala protlačuje nestabilní a obtížně regulovatelné obnovitelné zdroje energie bez vyřešení ukládání přebytků.

To si vyžádá paradoxní doplnění energetiky o zdroje spalující zahraniční fosilní palivo, zemní plyn, tedy nyní LNG, i z nestabilního Blízkého Východu, ale i oklikou z Ruska, za vyšší sazby než dříve, samozřejmě. Pokud se tak stane, bude to za cenu ztráty konkurenceschopnosti, za cenu, že se staneme hlubokým dovozcem elektřiny, což též nepřispěje k energetické bezpečnosti. Bude to za cenu obrovských regulací připomínajících socialistické plánované hospodářství, tzn. neférové podmínky a naprosté pokřivení trhu.

Naše vláda přestává být předběžně obezřetná v krátko a střednědobém horizontu.  Používá pouze Green Deal, a přitom se tak děje za situace, kdy větší světoví producenti skleníkových plynů, než je Evropská unie, si konkurenceschopnost takovouto doktrínou nepodkopávají.

Zároveň o správnosti premis antropogenního globálního oteplování pochybují i významní vědci, jedním z nich je kvantový fyzik John Clauser, nositel Nobelovy ceny za fyziku roku 2022. Ten letos podepsal petici proti klimatickému alarmismu. Kolega Clauser říká: „Populární narativ o změně klimatu odráží nebezpečné zkorumpování vědy. Chybná klimatická věda metastázovala do masivní šokové novinářské pseudovědy. Žádná skutečná klimatická krize neexistuje, existuje však krize energetická.“ Takové prohlášení chce odvahu. Nepapouškovat mantry jako dekarbonizace či klimaticky neutrální společnost může dnes vědcovi přinést nepříjemnosti. Pravděpodobnost financování jeho výzkumu se rapidně sníží. To je to zkorumpování vědy, o kterém hovoří Clauser.

Vážení, všiml jsem si nedávno zvláštní symbiózy. Zatímco Čína začíná lovit mozky na Západě, některé mozky na Západě vymýšlejí, jak jí lov usnadnit. Greta Thunberg a její řídící mozky v Evropské unii v zásadě vyhrály. A já doufám, že jenom bitvu, nikoli však válku.

Čekají nás eurovolby. Obdobně jako loni na sněmu, upozorňuji i letos předběžně opatrnicky naše budoucí europoslance, aby se naočkovali proti bruselóze. Ta, jak známo, způsobuje politickou sterilitu u velkých zvířat. Sami sobě položte otázku: co udělala EU za dvacet let našeho členství dobře? Myslím, že těch pozitivních počinů je velmi málo. Naši naočkovaní europoslanci se mohou pokusit to změnit. Konkrétně v energetice mohou prosazovat následující. Postavit se proti zákazu spalovacích motorů samozřejmě, prosazovat jadernou energetiku, bránit nesmyslným regulacím v rámci Green Dealu, neodstupovat od Energetické charty chránící investice do energetiky. Dle zdravého rozumu budou jistě konat i v jiných oblastech a já věřím, že z žádného našeho europoslance se nestane politický EUnuch. Děkuji za pozornost.

Oblíbené štítky

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31