Patříme do Evropy, ne Evropě, hlásají Svobodní po celé zemi

Patříme do Evropy, ne Evropě, hlásají Svobodní po celé zemi

Svobodní se stali první politickou stranou v České republice, která oficiálně odstartovala volební kampaň do Evropského parlamentu. Po celé zemi vyvěsili billboardy s výrazným heslem „Patříme do Evropy, ne Evropě!“. Podle vedení strany má tato kampaň za cíl oslovit voliče, kteří touží po Evropě spolupráce a svobody, nikoli Evropě byrokracie a regulací.

Lídrem kandidátky Svobodných je Libor Vondráček, předseda strany a právník se specializací na evropské právo. Na druhém místě kandidátky je Matěj Gregor, zástupce mladé generace a předseda Svobodných v Moravskoslezském kraji. Na třetím místě je Karel Diviš, bývalý prezidentský kandidát a podnikatel. Další členové týmu a detaily o jejich zkušenostech budou představeny na tiskové konferenci ve čtvrtek 22. února.

„Chceme do Evropského parlamentu poslat silný tým, který bude hájit zásady svobody, suverenity a odpovědného hospodaření. Společně můžeme dosáhnout změn a prosadit naše hodnoty,“ uvedl Libor Vondráček.

Svobodní se rovněž jasně staví proti zavedení eura v České republice a hájí zachování české koruny, kterou považují za symbol suverenity a nezávislosti. Tato kampaň zdůrazňuje význam měnové politiky na národní úrovni.

Předseda Libor Vondráček vyzval k boji za zachování české koruny nejen prostřednictvím billboardů, ale také prostřednictvím petice, kterou Svobodní předali k projednání do Senátu. Kromě toho v rámci kampaně na sociálních sítích používají heslo „Korunu nedáme!“.

„Jsme jedinou pravicovou stranou, která se odvážně postavila proti euru v České republice. Věříme v moc naší suverenity a nechceme se vzdát koruny za nejistou a nevýhodnou měnu,“ zdůraznil Libor Vondráček.

Svobodní plánují tiskovou konferenci, kde představí další kandidáty do eurovoleb a detaily jejich programu. Na únorových billboardech se společně s již známými kandidáty objevila také oblíbená ekonomika Markéta Šichtařová, která již před časem sklidila bouřlivý potlesk na republikovém sněmu Svobodných. Jestli se i ona stane součástí eurokandidátky, zatím jisté není. V kuloárech se však již teď šušká, že na kandidátce Svobodných budou minimálně dva prezidentští kandidáti, tedy že již oznámenou kandidaturu Karla Diviše doplní ještě minimálně jedna osobnost, která se v minulosti ucházela o nejvyšší ústavní funkci v zemi. 

Svobodní chtějí na únorové tiskové konferenci, kde si mimo jiné připomenou i patnáctileté výročí svého založení, zdůraznit také své hlavní priority, jako jsou nižší daně, méně státních zásahů, menší byrokracie, podpora podnikání a inovací, ochrana soukromí a osobních práv, odmítnutí eura a dalších nadnárodních integrací.

Svobodní jsou přesvědčeni, že se jim s podporou menších pravicových stran a hnutí podaří dosáhnout úspěchu v eurovolbách a následně ve volbách do sněmovny. Strana vyzývá voliče, aby podpořili jejich kandidátku ve volbách 7. a 8. června 2024 a aktivně přispěli k pozitivní změně v politickém dění.

Převzato z Parlamentních listů

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31