Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

„Na konci loňského roku jsme třinácti hlasy schválili r…

„Na konci loňského roku jsme třinácti hlasy schválili r…

„Na konci loňského roku jsme třinácti hlasy schválili rozpočet města s částkou 62 milionů korun na první etapu areálu. Lze těžko očekávat, že zastupitelé, kteří rozpočet schválili, budou hlasovat pro referendum, které toto rozhodnutí neguje,“ uvedl starosta Zubří Lubomír Vaculín po dubnovém jednání zastupitelstva, na kterém se opozice pokusila neúspěšně prosadit referendum o výstavbě multifunkčního areálu za 210 milionů korun.

Jen o několik měsíců později ale otočil a zastupitelstvo vyhlásilo referendum, aby tak zabránilo konání občanského referenda, které umožnily podpisy více jak 1300 občanů Zubří.

Vznikla tak situace, kdy byly v Zubří vyhlášeny dvě referenda, jedno občanské, které se mělo konat společně s volbami do parlamentu a referendum vyhlášené vedením města.

Opoziční zastupitelé podali podnět k soudu, ten sice označil postup starosty za chybný, ale vzhledem k formálním nedostatkům občanské referendum zrušil.

Referendum tak proběhlo 17. června a nedostavilo se k němu dostatek lidí, aby bylo platné. I přes výzvy opozice k ignorování referenda (rozhodnutí soudu přišlo den před ním) bylo více hlasů proti výstavbě MA – 710 proti 617.

Člen Svobodných Martin Novák, který je zároveň členem petičního výboru pro nás nadále situaci sleduje. Doufáme, že starosta Vaculín nebude pokračovat v tomto projektu, se kterým nesouhlasí mnoho občanů Zubří a který bude znamenat velkou finanční zátěž na mnoho let dopředu.
Link: http://svobodni.cz/wp-content/uploads/2017/04/04-24_Nas%CC%8CeValas%CC%8Csko-ReferendumZubr%CC%8Ci%CC%81.pdf

svobodni.cz

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Alois Sečkár

Alois Sečkár

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31