Zprůhledníme rozhodování a otevřeme radnice

Zprůhledníme rozhodování a otevřeme radnice

Zeptali jste se někdy sami sebe na otázku, proč před vámi radnice tají, o čem rozhoduje a jak jsou utráceny vaše peníze? Neexistuje jediný důvod, proč byste neměli vědět o tom, jak politici nakládají s veřejnými penězi, tedy s těmi penězi, které jste vy pracně vydělali a museli je odevzdat státu, respektive krajům a obcím.

 

Svobodní jsou pro průhledné rozhodování, otevřeme radnice a nechme lidem možnost kontrolovat své volené zástupce. Proto prosazujeme, aby veškeré podklady pro zastupitele byly dostupné na webech měst a krajů a byly tak jednoduše přístupné všem. Aby rozpočty samospráv byly průhledné až ke každé účtence či faktuře. Jen tak lze kontrolovat, jak je nakládáno s penězi daňových poplatníků.  Jen tak dosáhneme větší soutěže a zlevníme náklady třeba i nákupy některých produktů a služeb ve veřejné správě. Místní podnikatelé navíc budou mít možnost nabídnout radnicím své produkty, když je dokážou za stejné kvality poskytnout levněji. Vedení radnic se bude chovat zodpovědněji, když budeme mít všichni kdykoliv jedním kliknutím možnost je zkontrolovat. Jen tak dosáhneme větší kontroly a úspornosti.

 

http://chrudim.svobodni.cz/clanky/josef-kales-rozklikavaci-rozpocet-dalsi-krok-k-vetsi-transparentnosti-radnice)

2. Josef Káles: Chceme zveřejňování podkladů pro zastupitele na internetu – (http://chrudim.svobodni.cz/clanky/josef-kales-chceme-zverejnovani-podkladu-pro-zastupitele-na-internetu)

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Josef Káles

Josef Káles

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31