Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Šichtařová vyráží na besedy po ČR. Představuje plán, jak zachránit peníze daňových poplatníků

Šichtařová vyráží na besedy po ČR. Představuje plán, jak zachránit peníze daňových poplatníků

Markéta Šichtařová představuje svůj ekonomický plán, který je volebním programem Svobodných, na akcích po celé ČR. Dorazíte také? Podobně jako v medicíně postupuje jedna z nejcitovanějších českých ekonomek a expertka Svobodných Markéta Šichtařová při hodnocení stavu evropské, potažmo tuzemské ekonomiky. Návrhu léčby předchází důkladné stanovení diagnózy.
8.5. Markéta Šichtařová v Českých Budějovicích

15.5. Markéta Šichtařová v Ostravě

20.5. Markéta Šichtařová v Trutnově

28.5. Markéta Šichtařová na Kladně

2.6. Markéta Šichtařová v Brně

5.6. Markéta Šichtařová v Plzni

 


Když jsme před více než 30 lety prožívali revoluci, přáli jsme si stát se součástí Západu. Západní svět pro nás představoval vzor. Něco se ovšem zvrtlo.Evropa dnes jako celek uvadá, česká ekonomika neprosperuje. Naše konkurenceschopnost prudce klesá. Veřejné finance vykazují hluboké deficity. O důchodovém systému je známo, že je ve stávající podobě dlouhodobě neudržitelný.

Zaměstnanci si stěžují na nedostupné ceny bytů, předražené energie i potraviny. Podnikatelé si stěžují na rostoucí regulaci a zhoršování podmínek pro podnikání. Průmyslníci si stěžují na klesající konkurenceschopnost. Poskytovatelé služeb si stěžují na rostoucí kontroly, byrokracii, omezování. Zemědělci si stěžují na mnoho regulaci a neúnosnost evropské zemědělské politiky. Důchodci si stěžují na nedostatečnou valorizaci penzí. Dlužníci si stěžují na podmínky v bankách. Všichni společně si stěžují na vysoké daně, přeregulovanost, nespravedlnost v poskytování dotací.

Nenajdeme skupinu, která by byla s aktuálním ekonomickým vývojem spokojená. Frustrace ve společnosti roste. A to značí, že ekonomika nečelí jen několika málo chybám, ale prochází systémovým selháváním.

Diagnóza: Ekonomika je poškozená levicově progresivistickou ideologií označovanou jako ESG, jejímž nejviditelnějším projevem je Green Deal. Dalšími projevy téhož jsou rostoucí regulace, přerozdělování majetku skrze dotace, genderová ideologie nebo woke politika firem, které místo toho, aby si hleděly prodeje zboží a služeb, se snaží progresivisticky vychovávat své zákazníky.

První pomoc: 1) Kategorické odmítnutí Green Dealu a celého ESG. 2) Zachování české koruny. 3) Odbourání dotací.

Systémová léčba: Prosperitu nelze vrátit jakýmikoliv balíčky, přesunem dotací, změnou daní či novou regulací. Jediná cesta k prosperitě je nová ekonomická přeměna – podobně jako přechod ze socialistické centrálně plánované ekonomiky na tržní v 90. letech.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Ing. Markéta Šichtařová

Ing. Markéta Šichtařová

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31