Svobodní v médiích: Opět o kvótách na uprchlíky, o demonstraci v Praze a ve Zlíně, o dění v obcích ad.

Svobodní v médiích: Opět o kvótách na uprchlíky, o demonstraci v Praze a ve Zlíně, o dění v obcích ad.

Média opět řešila v hojné míře kvóty na uprchlíky. V Blesku o tom vyšel článek Diktát EU, hřímá kvůli kvótám Mach: Kromě členů vlády se k uprchlickým kvótám vyjadřuje (nejen) na sociálních sítích řada politiků. Čilí jsou hlavně europoslanci, migraci a kvóty dnes řeší i senátoři. Kritiku sklízí celá EU. Podle Petra Macha jde o její jasný diktát, vyzývá proto k žalobě či dokonce vystoupení z Unie. „Je to diktát EU! Kvóty si nesmíme nechat vnutit. Vláda musí podat žalobu k Evropskému soudnímu dvoru na neplatnost rozhodnutí. Pokud přesto bude EU trvat na kvótách, jediným řešením je, aby naše země vystoupila z EU!“ burcuje šéf Svobodných Petr Mach.

V tištěném Blesku vyšel článek Vnucení uprchlíci: Co bude dál? (24. 9. na str. 2):
Můžeme rozhodnutí o kvótách ještě nějak zvrátit? Ne. A neví to ani prezident Miloš Zeman, který vyzýval, aby Evropská rada složená z premiérů v Bruselu rozhodnutí Rady ministrů »revokovala«. Podle europoslance Petra Macha (Svobodní) nemá takovou moc.

Stejný článek vyšel o dva dny později i na webu Blesku Uprchlíci vnucení Česku, co bude dál? 13 zásadních otázek a odpovědí (viz bod 5.).

A další článekBlesku, věnovaný A. Merkelové, připomíná: „K dalším kritikům německého přístupu pak patří např. europoslanec Petr Mach (Svobodní).“

Parlamentní listy vydaly článek Zvěrstva, mnichovská zrada, zbabělost, prdelkování Bruselu:
Slovenský premiér Robert Fico nedávno oznámil, že se nepodřídí povinným kvótám EU na uprchlíky, i kdyby za to nastaly případné sankce z EU, a že podá na obranu proti kvótám žalobu k Evropskému soudnímu dvoru. „Naše vláda by se měla zachovat stejně odpovědně jako ta slovenská. Podat k Soudnímu dvoru EU žalobu pro překročení pravomocí a kvótám se nepodrobit,“ soudí předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach.

DEMONSTRACE V PRAZE

Před naší akcí vyšla pozvánka na Parlamentních listech.

A o dva dny později ještě jedna Svobodní: Demonstrace proti povinným kvótám.

Zprávu z akce přinesla agentura ČTK V centru Prahy se protestovalo proti uprchlickým kvótám, kde mj. napsala:
Demonstraci svolala Strana svobodných občanů. Kvóty podle řečníků z jejích řad potlačují suverenitu Česka. Chtějí prosadit vystoupení země z Evropské unie.
Protestující zaplnili Jungmannovo náměstí. Lidé v rukou drželi transparenty s nápisy „Eurokvóty nechceme“, „Referendum o EU“, „Nenechejme se vydírat EU“ nebo „Strčte si dotace za klobouk“. Mávali také národními vlajkami, několikrát křičeli protiunijní hesla…

Zprávu ČTK pak citovala celá řada médií, například Český rozhlas v pravidelných zprávách, dále Novinky.cz,, ve zprávě o akci na Aktuálně.cz V centru Prahy se protestovalo proti uprchlickým kvótám i Evropské unii, Deník v článku V centru Prahy se protestovalo proti uprchlickým kvótám, Echo24 v článku Svatováclavské protesty: proti NATO, EU i imigrantům, Mladá fronta DNES v článku Sváteční den byl ve znamení protestů (29. 9. na str. 18) ad.

Online reportáž z naší akce přinesl Reflex na svém webu Jiří X. Doležal živě: Demonstrace proti kvótám:
Shromáždění svolala Strana svobodných. Je to reakce na přijetí povinných kvót pro umisťování uprchlíků. Petr Mach, šéf Svobodných, zhodnotil kvóty jednoznačně: „Je to diktát EU! Kvóty si nesmíme nechat vnutit. Vláda musí podat žalobu k Evropskému soudnímu dvoru na neplatnost rozhodnutí. Pokud přesto bude EU trvat na kvótách, jediným řešením je, aby naše země vystoupila z EU.“ Takže – kdo na jeho demonstraci vlastně přijde?

Jiří X. Doležal pak ještě o demonstraci napsal i komentář Kdo byl na demonstraci proti kvótám: náckové to nebyli.

Reportáž o naší akci odvysílala v Událostech Česká televize:
Proti imigračním kvótám i za vystoupení Česka z evropské osmadvacítky demonstrovali odpoledne na Jungmannově náměstí taky příznivci Strany svobodných občanů. Kvóty podle řečníků potlačují suverenitu Česka. Na místě se sešly asi tři stovky lidí. Petr Mach: „My Evropské unii vzkazujeme, že kvóty nechceme. Naši vládu prosíme, aby podala k Evropskému soudnímu dvoru žalobu na neplatnost rozhodnutí o kvótách, aby se takhle připojila ke Slovensku, aby se prostě nevzdávala.

Reportáž si můžete pustit zde – v čase 27:30.

Česká televize o akci napsala i na svém webu Svátek v duchu uprchlické krize:
Více než 200 lidí se sešlo na demonstraci na Jungmannově náměstí, kterou svolala Strana svobodných občanů. Lidé demonstrovali především proti kvótám pro přerozdělování uprchlíků, ale i za vystoupení z EU. „Přišel čas říci, že nechceme být součástí EU,“ prohlásil místopředseda strany Karel Zvára. Lidé na akci mohli podepisovat petici o referendu, kde by se o konci v EU rozhodovalo…

Krátkou zprávu o naší demonstraci odvysílala i televizní stanice Prima. Reportáž začíná od 9. minuty. Prostor dostal tentokrát náš člen pan Pavel Havlíček: „Evropská unie už je socialistický moloch“.

Svobodný monitor napsal článek Svobodní: Sundejte modrý hadr s hvězdami z Hradu!
Demonstraci proti kvótám na uprchlíky a za referendum o vystoupení z EU svolala na Jungmannovo náměstí v Praze Strana svobodných občanů. Mimo jiné na ní vyzvali prezidenta Zemana k odstranění vlajky EU z Hradu. Předseda Svobodných Petr Mach prezidentovi vzkázal: „Sundejte ten modrý hadr s hvězdami z Pražského hradu!“. To vzbudilo hlasitý potlesk a ovace přítomných, kterých se akce zúčastnilo zhruba 500. Řada demonstrujících také odnesla písemné vzkazy na lístcích papíru na dveře nedalekého sídla Informační kanceláře Evropské komise. Protestující odmítli povinné kvóty pro přerozdělování uprchlíků, které před několika dny schválili unijní ministři vnitra navzdory nesouhlasu Česka. Kvóty podle Svobodných potlačují suverenitu Česka a chtějí proto prosadit vystoupení země z Evropské unie…

Svobodný monitor ještě dále informoval Petice odpůrců EU a přijímání uprchlíků podepsalo v Česku již na 150 tisíc lidí:
Jako první přišla s peticí za odchod Česka z EU Strana svobodných občanů a to již v březnu 2013. Mluvčí Svobodných Kateřina Kašparová uvedla, že jejich petice prozatím nasbírala nejméně 6 tisíc hlasů s tím, že vzhledem k zintenzivnění aktivit v posledních dnech může být počet petentů vyšší. Podle petice Svobodných (která byla spuštěna již v roce 2013, tedy před vypuknutím současné uprchlické krize) „se od vstupu České republiky do EU v roce 2004 výrazně změnila jak EU, tak podmínky členství…

Parlamentní listy vydaly reportáž Mach (Svobodní): Sundejte ten modrý hadr s hvězdami z Pražského hradu!
V pondělí 28. září, na Státní svátek Den české státnosti, uspořádali Svobodní v Praze na Jungmannově nám. demonstraci proti kvótám na uprchlíky a za referendum o vystoupení z EU. Zúčastnilo se asi 500 lidí a naši petici za referendum přibylo 300 nových podpisů… Závěrem P. Mach vzkázal prezidentu Zemanovi: „Sundejte ten modrý hadr s hvězdami z Pražského hradu!“, což vzbudilo hlasitý potlesk a ovace přítomných.

DEMONSTRACE VE ZLÍNĚ

Jediné město mimo Prahu, kde Svobodní uspořádali demonstraci, byl díky Tomáši Pajonkovi Zlín. Parlamentní listy přinesly před akcí pozvánku Více škody než užitku. Ve Zlíně se bude demonstrovat proti kvótám.

Deník pak o akci napsal Lidé ve Zlíně demonstrovali proti evropským kvótám:
Rozhodné ne evropským kvótám pro přijímání uprchlíků přišly dnes odpoledne vyjádřit téměř tři stovky lidí na demonstraci na Náměstí Míru ve Zlíně. Někteří i s vlajkami ČR. Lidé přímo na místě také podepisovali petici, která žádá vyhlášení referenda o vystoupení České republiky z Evropské unie. Pod dokument svůj podpis připojilo zhruba dvě stě přítomných. Demonstraci do centra Zlína svolala krajská organizace Strany svobodných občanů. „Solidarita není, že vás někdo donutí někomu pomoct. O tom to není. Solidarita není o tom, když vám někdo drží pušku u hlavy a říká – tohle vy uděláte, tomu člověku pomůžete a tomu ne," pronesl mimo jiné k davu předseda krajské organizace strany Tomáš Pajonk. „Solidarita vychází z lidí," nechal se slyšet.

A také Slovácký deník – Proti evropským kvótám demonstrovalo tři sta lidí (30. 9. na titulní straně)
Jasné ne evropským uprchlickým kvótám přišly včera odpoledne vyjádřit asi tři stovky lidí na demonstraci na náměstí Míru ve Zlíně. Na akci, kterou svolala krajská organizace Strany svobodných občanů, se navíc přibližně dvě stě lidí také podepsalo pod petiční arch, kterým žádají o vypsání referenda o vystoupení České republiky z Evropské unie. „Unie nám nemá přikazovat, koho máme hostit. Odmítněme falešnou solidaritu, odmítněme řešení, které přinese více škody než užitku. Cílem demonstrace je i ukázat a promluvit o jiné cestě, jak má Evropa řešit migrantskou krizi,“ uvedl Tomáš Pajonk, předseda Svobodných ve Zlínském kraji…

Zlínský deník a článek Proti evropským kvótám demonstrovalo tři sta lidí (30. 9. na titulní straně) | Cílem demonstrace bylo podle organizátorů poukázat na liknavý přístup české vlády v otázkách migrační krize…

RŮZNÉ

ROZPOČET 2016

Parlamentní listy vydaly naše stanovisko Svobodní jsou pro vyrovnaný rozpočet. Chtějí jej ukotvit do Ústavy.

ŘECKO

Aktuálně.cz řešilo hospodaření v Řecku v článku Na škrty v Řecku dál dohlédne levicový gentleman, kde citovalo P. Macha: „Očekávám, že Řecko bude navenek vyhovovat věřitelům, ale v reálu nezvládne směřovat k vyrovnanému rozpočtu. Vždy si najde nějakou výmluvu, kterou Evropská komise uzná. Prostě se bude na obou stranách řešení problému jen předstírat.“

LIBERLAND

Idnes si vzpomněla: Liberland otevírá náruč uprchlíkům, o občanství žádají tisíce Syřanů:
Drobný pseudostát Liberland na chorvatsko-srbském pomezí by mohly obývat tisíce syrských uprchlíků. (…) Projekt člena Svobodných spočívající ve vyhlášení libertariánského státu na území nikoho se dostal do světových médií už letos na jaře, kdy byl slavnostně vyhlášen vznik státu na břehu Dunaje.

CO SE DĚJE V OBCÍCH

CHRUDIM

Deník a článek Zastupitelé nad Paktem starostů a primátorů kroutili hlavami:
Na schůzi chrudimských zastupitelů se vedla slovní přestřelka nad novou agendou města v oblasti životního prostředí nazvanou jako „Pakt starostů a primátorů". Svobodní se divili. První se do diskuze přihlásil zastupitel Josef Káles (Svobodní). „Celé jsem to, bohužel, pročetl, a přijde mi to jako strašně zbytečný a nesmyslný projekt. Nerozumím tomu, proč se vůbec zabýváme takovými věcmi, podle mě město tohle dělat nemá," řekl zastupitel. „I svojí formou mi toto prohlášení připomíná jiná prohlášení z dob socialismu," nebral si zastupitel servítky…

Stejný článek vyšel i v Chrudimském deníku Zastupitelé jen kroutili hlavami (24. 9. na titulní straně).

Další článek v Deníku, tentokrát o dotacích do sportu:
Při pondělním jednání chrudimského zastupitelstva se nejurputnější debata točila kolem finančního příspěvku města na tzv. prioritní sporty…

PRAHA

Parlamentní listy vydaly článek Sečkár (Svobodní): Musíme to prostavit:
Možná jste si při cestě do centra všimli, že se na 5. května pomalu staví protihluková stěna. Potíž je, že ti, které má údajně chránit, o ni nestojí, a situaci v jejich bydlišti naopak zhorší. Na názor se jich nikdo neptal. Tento případ ve mně vyvolává řadu otázek: Nakolik je možné “páchat dobro“ pro jedny na úkor druhých? Jak je možné, že se běžný člověk včas nedozví, co mu má vyrůst před domem, pokud po tom sám velmi aktivně nepátrá? Co a jak změnit? A v neposlední řadě – stojí nám evropské peníze na podobné kontroverzní projekty za to? Mnohem spíš mám teď chuť citovat našeho předsedu Petra Macha: “Strčte si ty dotace za klobouk!“

 

V Praze dne 30. září 2015

Kateřina Kašparová, tisková mluvčí Svobodných

e-mail: kasparova@svobodni.cz
telefon: 736 530 384
www.svobodni.cz

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31