První projev Petra Macha v Evropském parlamentu

První projev Petra Macha v Evropském parlamentu

Europoslanec Petr Mach promluvil v Evropském parlamentu v úterý 15. července k chystané smlouvě s USA. Zde je přepis jeho proslovu, záznam si můžete pustit tady.

Jako libertarián vnímám volný obchod jako základní projev svobody člověka a jako podmínku prosperity a mírové spolupráce mezi národy.

Jsem tedy silně pro volný obchod s USA. Chci, abychom mohli dovážet zboží z USA bez cel a jiných překážek, chci, aby naše firmy mohly volně vyvážet zboží do Ameriky!

Ale taková smlouva nemůže být tlustá kniha. Smlouva, která by byla o skutečně volném obchodu, by se musela vejít na 2 stránky!

Jestli smlouva bude tlustší, mám podezření, že nebude o volném obchodu, ale o nových regulacích.

Přeji si volný obchod, skutečně volný obchod, s USA, ale také s Ukrajinou, s Izraelem, s Marokem, s Ruskem, s Čínou, jednoduše řečeno, se zbytkem světa. Obávám se, že to ale Evropská komise nechce. Protekcionistická cla jí vynášejí miliardy eur, o které nechce přijít.

Chci, aby komise slyšela tento liberální hlas pro volný obchod.

Jestli místo volného obchodu vyjednáte jen nová omezení, nezapomeňte, že existuje konkurenční evropské sdružení, které pro své členy vyjednává volný obchod se zbytkem světa.

Nezapomeňme, že existuje alternativa vůči byrokratickému a regulačnímu přístupu EU, že existuje Evropské sdružení volného obchodu (EFTA), které se může brzy znovu stát atraktivní alternativou pro evropské země.

 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Petr Mach

Petr Mach

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31