Petr Mach k plánu EU omezit legální držení zbraně

Petr Mach k plánu EU omezit legální držení zbraně

Evropská komise po pařížských teroristických útocích přišla s návrhem směrnice, která má omezit právo legálního držení zbraní v celé Evropské unii.

Jsem zásadně pro to, aby bezúhonný český občan měl nadále možnost legálně držet zbraň, ať pro sport nebo pro vlastní ochranu, a českou legislativu v této oblasti považuji za jednu z nejlepších v Evropě. Držení střelných zbraní, včetně samonabíjecích, které chce EU zakázat, je již nyní v České republice pochopitelně předmětem regulace. K vlastnictví zbraně je třeba zbrojní průkaz a povolení od policie, což zaručuje, že se zbraň nedostane legálně do ruky tomu, kdo pro její držení není způsobilý.

Zákazy zbraní se vždy týkají pouze lidí, kteří dodržují zákony. Zločinci legální zbraně nepoužívají, protože podle nich by je policie rychle vystopovala, a tudíž se jich nová omezení nijak nedotknou. Legálními zbraněmi je spácháno jen asi 2-3 promile násilných trestných činů. Koneckonců i zbraně, se kterými teroristé vraždili v Paříži, jsou ve Francii zakázány.

Chystaný zákaz držení některých zbraní by omezil nejen práva držitelů těchto zbraní, ale i celkovou obranyschopnost obyvatelstva.

V Evropském parlamentu se budu nadále zasazovat o to, aby právo slušných lidí na obranu nebylo omezováno a aby se diskuze o zbraně vedla na základě faktů a statistik a nikoliv na základě emocí politických představitelů. Budu hlasovat proti omezování práva držet zbraň a pro tento postoj budu aktivně hledat podporu i u dalších poslanců.

Petr Mach

V Praze dne 30. listopadu 2015

Petr Mach, europoslanec a předseda Svobodných

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Petr Mach

Petr Mach

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31