Milan Vodička: Už se ve vládě zase hledají zdroje

Milan Vodička: Už se ve vládě zase hledají zdroje

Šéf hnutí ANO před volbami sliboval, že daně nezvýší a najde někde ztracené, nebo rozkradené miliardy. Dokonce se kasal, že zabránil koaličním socialistům zavádět sektorové korporátní daně. A najednou ministr financí prohlašuje, že pokud nebude mít úspěch jeho elektronická evidence tržeb (tuto středu mu vláda jeho záměr odsouhlasila), pak prý nezbude, než navyšovat daně.

Cest k vyšší daňové zátěži vzniká více: např. doporučení důchodové komise na zvýšení základní sazby sociálního pojištění, nebo stálé požadavky na zvyšování počtu státních zaměstnanců, vytvářením nových registrů a plněním volebních slibů lidovců a socialistů. V neposlední řadě daňovým zvýhodňováním biopaliv a sliby daňových úlev pro zahraniční investory. Pokládám za iluzi, že elektronická evidence rozpočet nějak vytrhne, příjmy budou zcela jistě nižší, než se nyní tvrdí. Očekávám, že ještě v tomto roce se připlíží vládní zvyšování daní a v dalších letech to bude pokračovat.

Program Svobodných v oblasti daní je atraktivní a proto využijme propagaci Dne daňové svobody k široké diskusi o našich cílech v této oblasti. Doufám, že se nechceme dočkat, že tento Den budeme „slavit“ až v druhém pololetí.

Milan Vodička,
člen Svobodných

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31