Vondráček: Z nikoho nedělá blba to, jestli se očkoval, nebo ne

Vondráček: Z nikoho nedělá blba to, jestli se očkoval, nebo ne

Vláda Petra Fialy pokračuje v rozvolňování proticovidových opatření. Od minulého týdne již podnikatelé nemusejí u svých zákazníků kontrolovat covidové certifikáty. To však podle některých médií vyvolalo rozpaky u lidí, kteří se právě kvůli možnosti navštěvovat restaurace, kadeřnictví či wellness centra nechali naočkovat. Nad tím se však pozastavuje právník a předseda Svobodných Libor Vondráček, který připomněl, že největší podporovatelé otrokářství nejsou otrokáři, ale privilegovaní otroci.

„Připadám si podvedený. Běhám po očkováních, testuju se, dodržuju, co řeknou, a pak je najednou ze dne na den všechno fuk a soused, který na to kašlal, se mi směje, že jsem blb,“ uvedl pro server iDNES.cz pražský podnikatel Petr Svátek. Tato a podobná slova tak trochu zvedla ze židle právě předsedu Svobodných Libora Vondráčka, který se od začátku ostře vymezoval proti diskriminaci zákazníků a povinnosti podnikatelů kontrolovat tzv. covid pasy.

„Očkování mělo být od začátku zcela dobrovolné a nikdo se nemusel cítit podvedený, že není pozitivně diskriminován. Z nikoho nedělá blba to, jestli se očkoval, nebo neočkoval, obě varianty jsou v pořádku. Pokud chtěl ovšem očkováním někdo jen dosáhnout výhody v rámci práva a dnes se zlobí, že není privilegován, pak je dobře, když se cítí jako blb,“ uvedl Vondráček.

Podle předsedy Svobodných si mají být všichni lidé rovni v právech. „Stát nikdy neměl připustit, aby lidé očekávali, že je správné vytvářet dvě kategorie občanů. Připomíná mi to, že největší podporovatelé otrokářství nejsou otrokáři, ale privilegovaní otroci,“ dodal Libor Vondráček.

Zdroj: Parlamentní listy

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31