Svobodní: Pokud ekonomika poroste, pak se tak stane především díky tvrdé práci podnikatelů

Svobodní: Pokud ekonomika poroste, pak se tak stane především díky tvrdé práci podnikatelů

Ministerstvo financí představilo tento týden odhad vývoje českého hospodářství. Vývoj však neovlivní schodek našeho rozpočtu ve výši 390 miliard, který je plánovaný na příští rok. Předpokládá se totiž, že výdaje ještě porostou. Proti tomu se ohradili Svobodní, jejichž kandidáti jdou letos do voleb za formaci Trikolora Svobodní Soukromníci, prý to není přípustné.

„Není přípustné, aby v době, kdy má podnikatelský sektor kvůli vládním opatřením ekonomické problémy, docházelo k dalšímu navyšování rozpočtu ministerstev,“ zní od Svobodných s předsedou Liborem Vondráčkem.  

Pokud resorty chtějí přidat miliardy, pak má prý být jasným úkolem vlády a ministra financí říct jasné a rozhodné ne. „A to protože to zkrátka nejde. Zmrazení rozpočtů úřadů a ministerstev pro příští rok na úrovni letošního roku musí být naprosto minimálním požadavkem. A hned následně se musí hledat úspory a razantně škrtat na výdajové straně napříč resorty,“ uvádí Svobodní. 

„Pokud ekonomika poroste a zvýší se daňový výběr, pak se tak stane především díky tvrdé práci podnikatelů. Dodatečné příjmy proto mají být použity například na snížení státního dluhu. Určitě ale ne na dokrmování a bobtnání státního aparátu,“ dodávají. 

Zároveň za formaci Trikolora Svobodní Soukromníci slíbili, že na tom budou trvat i po volbách. Předsedu Svobodných Libora Vondráčka mohou dnes příznivci potkat v Jihočeském kraji, kde byla zahájena kontaktní kampaň. „Nyní jsme v Jindřichově Hradci, odpoledne v Českých Budějovicích u Prioru,“ uvedl Vondráček a zároveň zmínil, že v Jihočeském kraji mají téměř padesát zastávek.   

„Dál sbíráme podpisy pro zachování české korun, protože je v ohrožení. Jak jste už byli zvyklí vídat nás v petičních stáncích, tak samozřejmě budeme petici vozit s sebou, ale máme toho ještě mnoho dalšího. Takže pokud se zastavíte u našeho volebního stanu, budeme určitě moc rádi,“ dodal předseda Vondráček na závěr. 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31