Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Po dvanácti letech od našeho prvního protestu vláda zrušila přimíchání biopaliv! V dnešní době je to však málo – 10/2022

Po dvanácti letech od našeho prvního protestu vláda zrušila přimíchání biopaliv! V dnešní době je to však málo – 10/2022

image

 

Týdeník Svobody – 10. týden 2022

Zobrazit email v prohlížeči 

 

image

 

Svobodě a odpovědnosti jednotlivce zdar!

 

Vláda vyslyšela naše volání porušení povinného přimíchávání biosložky do paliva, které zdražovalo benzín až o 2,18 Kč za litr.

Vedle toho také vytvořila výjimku ze silniční daně, což je však v současné situaci zcela nedostatečné, neboť stále téměř 50 % z ceny benzinu jde do státní kasy.

 

Obsah obrázku text  Popis byl vytvořen automaticky

 

 

Ceny pohonných hmot se zásadně promítnou do nárůstu cen všeho zboží a služeb, i proto podporujeme petici zřízenou spolkem Jedeme autem, kterou založil Mojmír Mikuláš.

?? Podepište petici za snížení DPH a spotřební daně z PHM

 

image

 

Svobodní v únorovém průzkumu měli 2,1 %

Zapojte se do něj, příště to může být více!

 

 

SANEP sbírá preference online a můžete se do něj zapojit zde po registraci na jejich webu, v únoru jsme měli o 0,3 % více než v lednu.

 

image

 

      

S pozdravem a přáním hezkého dne

Libor Vondráček

předseda Svobodných

„Svoboda a odpovědnost musí jít ruku v ruce… jinak zhynou…“      

 

 

image

 

Obsah obrázku muž, osoba, brýle, nošení  Popis byl vytvořen automaticky

1) Pražský zastupitel Štampach: Současné vedení Prahy je pro její občany neštěstím.

„Vrcholní představitelé našeho hlavního města převážně řeší svoje PR, zahraniční politiku či „klimaplány“ namísto řešení každodenních problémů obyvatel. Snad všichni z nás vidí, jak tragická je situace v dopravě, jedním slovem chaos či dvěma slovy dopravní peklo. Osobně mě velice zklamalo navýšení daně z nemovitosti, které je v příkrém rozporu s našimi prioritami,“ poohlíží se za posledními čtyřmi lety v zastupitelstvu hlavního města Prahy Tomáš Štampach

 

image

2) Schválili jsme si postup v rámci prezidentských voleb.

Na jednání Republikového výboru dne 5. 3. 2022 jsme si stanovili základní postup v první fázi příprav kandidatur prezidentských kandidátů a vytvořili síto, na základě kterého doporučí či nedoporučí svým voličům podepsat petice jednotlivých kandidátů. Mimo jiné jsme pro kandidáty stanovili 10 základních otázek. Zpráva z jednání je zde

 

Obsah obrázku strop, interiér, osoba, lidé  Popis byl vytvořen automaticky

3) Konference Coronaduel. 

V pátek 4. 3. 2022 se uskutečnila konference Coronaduel, která se z odborného hlediska týkala pandemie covidu za účasti celé řady odborníků, převážně lékařů a dalších profesí. Pozváni byli i vládní experti, přičemž však žádný z nich na konferenci nedorazil. Akci zaštiťovala Paralelní lékařská komora. Zprávu z konference včetně videozáznamu naleznete zde

 

Obsah obrázku osoba, lidé, čepice  Popis byl vytvořen automaticky

4) Naši členové dále pomáhají na ukrajinských hranicích. 

Přinášíme vám autentický příběh našeho člena Filipa Valtra, který se s našimi kolegy vydal pomáhat na ukrajinskou hranici. Jak a komu naši členové na hranici pomohli se dočtete na tomto odkaze

 

Obsah obrázku osoba, budova, exteriér, muž  Popis byl vytvořen automaticky

5) Zálom: Možná nás někdo za tento rozhovor zavře.

To, co si objednal ministr Rakušan, je zvůle. Lze ji číst jako vyloženou výhrůžku všem dalším pravicovým názorovým webům,“ zamýšlí se nad vypnutím několika údajně dezinformačních webů místopředseda Svobodných a berounský zastupitel Luboš Zálom. „Je to mafiánská praktika, překračování pravomoci ministra a zvůle spojená s otevřenou výhrůžkou každému, kdo svobodně publikuje. Jinak to číst nelze.“ Těmito slovy začíná svůj rozhovor pro Parlamentní listy náš místopředseda Luboš Zálom. 

 

Obsah obrázku osoba, muž, oblek, nošení  Popis byl vytvořen automaticky

6) Bohbot: Mám doma zásoby, vodu, léky.

Bezpečnostní expert Svobodných David Bohbot poskytl rozhovor, ve kterém mimo jiné uvádí: „Rusko nemá momentálně zájem o rozšiřování války, ale to se může měnit“. David Bohbot dále v rozhovoru odpovídá na celou řadu dalších otázek spojených s válkou na Ukrajině. Celý rozhovor je zde

 

Obsah obrázku osoba, zeď, muž, interiér  Popis byl vytvořen automaticky

7) „Ceny potravin raketově rostou. Je třeba skoncovat s řepkou“, míní předseda Vondráček. 

„Raketově rostoucí ceny komodit od nafty, elektřiny až po pšenici napovídají, jaký vývoj bude mít cena potravin v následujících měsících. Zásadní změny na straně nabídky ovlivní celý trh s potravinami. Množství zemědělských komodit, zejména pšenice, kterou Rusko a Ukrajina exportuje, je úctyhodné,“ upozorňuje náš předseda Libor Vondráček a vysvětluje důvody současného zdražování ve svém příspěvku.  

 

image

8) Svobodní důrazně varují před možností zneužití nouzového stavu. 

Máme reálné obavy, že podobně jako vláda Andreje Babiše zneužila nouzový stav pro boj proti občanům této země, zachová se stejně i vláda Petra Fialy. Nejde pouze o to, že během nouzového stavu může konfiskovat majetek, zabavovat vozidla nebo budovy, pod záminkou pomoci uprchlíkům, ale o další postupné omezování základních práv, zejména svobody slova“. To je citace jen části našeho stanoviska k možnému zneužití vyhlášení nouzového stavu. Celé stanovisko je k dispozic na tomto odkaze

 

image

 

image

8. 3. 1983: Říše zla

Americký prezident Ronald Reagan nazval SSSR Říší zla. Opět jednou v historii byla pravda nazvána pravdou. I díky tomu, že se podařilo Říši zla uzbrojit, můžeme dnes stále ještě svobodně nadávat, na koho jen chceme.

 

image

9. 3. 1776: Bohatství národů poprvé publikováno
 
Zásadní dílo skotského ekonoma a filosofa Adama Smitha je úvahou nad ekonomií z doby začátku průmyslové revoluce. Pojednává o volném obchodu a stává se tak základem pro klasickou ekonomii.

 

image

10. 3. 2005: Svoboda pro Michala Zítka

Nejvyšší soud zprostil viny Michala Zítka. 5 let soudních sporů trvalo, než soudy „objevily Ameriku“ a uznaly, že vydávání historických tiskovin nemusí nutně znamenat propagování jejich obsahu. 

 

image

11. 3. 2003: Liberty Fries

Republikán Bob Ney nechal v bufetech v kongresu přejmenovat hranolky (French Fries) na Liberty Fries. Šlo o směšnou pomstu Francii za odmítnutí účasti v iráckém tažení. Přesto – buďme rádi za každou chvíli, kdy zazní slovo SVOBODA! 

 

image

12. 3. 1990: Konec vedoucí úlohy KSSS

Na sjezdu Komunistické strany SSSR byl zrušen ústavní článek o vedoucí úloze KSSS. Rozklad Říše zla pokračuje nezadržitelným tempem a svoboda vítězí i v pekle. 

 

image

13. 3. 1781: Objevení Uranu

William Herschel objevil planetu Uran, čímž ve své době velmi zásadně posunul známé hranice sluneční soustavy. O zhruba 50 let později bude poprvé pozorován Neptun, poslední planeta soustavy.

 

image

14. 3. 1953: Umřel Gottwald
 
V roce 1953 umřel Gottwald a o šedesát let později další tyran, leng Sary, zvaný Bratr číslo 3, jeden ze šéfů brutál­ních Rudých Khmerů. 

 

 

 

 

Obsah obrázku text  Popis byl vytvořen automaticky

 

 

?? Elektrická přenosová soustava – #052 Svobodná hospoda
 ♥ Speciální host: Tomáš Černý, expert regulace výkonové bilance elektrické přenosové soustavy různými typy zdroju 

 
 Green Deal má zásadně ovlivnit zdroje energie. Umožní rovnováhu produkce a spotřeby? Také cítíte, že už nemáme odkládat odklon od „zeleného údělu“ k energetické bezpečnosti ČR?  
 
 Tomáš Černý Vás ve svém příspěvku „Regulace výkonové bilance elektrické přenosové soustavy různými typy zdrojů“ uvede do základních podmínek fungování elektrické sítě, jak jsme si na ni všichni zvykli.
 
Přijďte diskutovat do online hospody přes ZOOM na bit.do/svobodna-hospoda, nebo můžete poslouchat na Facebooku.
Meeting ID: 988 4029 5488 Passcode: sberanem

 

image

 


 
Beseda s Vlastimiliem Tlustým o negativní dani, nepodmíněném příjmu a jiných cestách k rušení sociálních dávek a snižování daní.

 

image

 

image

image

 

 

Mnohem lepší než solidarita z donucení je dobrovolná pomoc. Přijďte se Svobodnými darovat krev a pomozte dobré věci! Bohužel bude možná potřeba více než dřív.
 
Stačí si jen: 1) zjistit, kdy probíhají odběry ve vaší nemocnici,
2) a najít v sobě špetku odvahy. Pak se můžete radovat z toho, že vaše krev možná někomu zachrání život.

 

Obsah obrázku text  Popis byl vytvořen automaticky

 

image

image

 


 
Vyhlašujeme na 31. března den nezávislosti českého podnikání na EET a při té příležitosti uskutečníme sbírku EET přístrojů.

 

Obsah obrázku text, vizitka, obálka  Popis byl vytvořen automaticky

 

 

Opět po roce se v den výročí upálení mistra Jana Husa sejdeme poblíž jeho rodiště a společně vyrazíme na Svobodnou horu!

 

image

 

 

Žádná akce už Vám neunikne, pokud si propojíte svůj kalendář s kalendářem Svobodných na Google↓↓↓

 

image

 

 

Sledovat můžete také nový web: naskalendar.cz.

 

 

image

Odebírejte tento
týdeník ZDARMA!

 

Dostal se k vám tento mail od přátel? Chcete, aby vám už žádné novinky neunikly?
Stačí udělat jedinou věc.
Vyplnit ↓tento↓ dotazník.

 

image

Pošlete to dál!

 

Budeme rádi, když nás budete číst i nadále a budete tento Týdeník přeposílat svým přátelům, aby měli také informace z více zdrojů a mohli si udělat ucelenější názor.

 

Můžete nás také dát do kopie,
ať víme, že má smysl noviny po večerech připravovat.

 

Nezobrazil se Vám email správně? Otevřít v prohlížeči 

{{ gf_todaysdate }} Svobodní

 

image

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Týdeník Svobody

Týdeník Svobody

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31