Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní vítají odstoupení vlády, která podle článku Vl…

Svobodní vítají odstoupení vlády, která podle článku Vl…

Svobodní vítají odstoupení vlády, která podle článku Vladimíra Pikory „jde po krku živnostníkům a drobným podnikatelům s filozofií, že stejně všichni kradou a stejně jsou malé firmy k ničemu“.
Žádných významných úspěchů tato vláda nedosáhla. „Přebytek rozpočtu vygenerovala tím, že neinvestovala a přesunula výdaje z jednoho roku do druhého.“ Nízká nezaměstnanost je zase dána spjatostí české ekonomiky s německou.
Této vládě se jen „podařilo obnovit mezi lidmi závist, zášť a udavačství“.
http://www.reflex.cz/clanek/komentare/79172/ekonom-vladimir-pikora-pro-reflex-odstupujici-vlada-se-chlubi-ale-nema-cim-zasela-mezi-lidi-zast-a-udavacstvi.html
Link: http://www.reflex.cz/clanek/komentare/79172/ekonom-vladimir-pikora-pro-reflex-odstupujici-vlada-se-chlubi-ale-nema-cim-zasela-mezi-lidi-zast-a-udavacstvi.html

Ekonom Vladimír Pikora pro Reflex: Odstupující vláda se chlubí, ale nemá čím. Zasela mezi lidi zášť a udavačství - Reflex.cz

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Alois Sečkár

Alois Sečkár

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Alois Sečkár

Alois Sečkár

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31