Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Žák: Soukromý veterinář není státní úředník

Žák: Soukromý veterinář není státní úředník

Takový zákon je ve svobodném státě zcela nepřijatelný. Soukromý veterinář nemá co nahrazovat roli zřejmě absolutně neschopných státních úředníků, přebírat za ně jejich zodpovědnost a odmítat kvůli hloupým zákonům své vlastní klienty a hlavně odepírat potřebnou veterinární péči zvířatům, která potřebují pomoc od bolesti či nemoci, jen proto, že jejich majitel nesplnil nějakou malichernou státem danou povinnost. Kolika psům na Slovensku nyní bude odepřena veterinární péče, i když ji budou potřebovat a nepůjde nutně o život ohrožující stavy, ale třeba o zvířata s cukrovkou, epilepsií, zlomenou končetinou, zánětem uší, strhnutým drápkem, zánětem očí, alergií aj. Těm všem se nedostane veterinární péče jen proto, že nemají čip?

Kromě toho jedná se o bezprecedentní zásah do svobodného podnikání ze strany státu, který si myslí, že pro ochranu zvířat je potřeba všem zavést nějakou novou povinnost nebo omezení bez ohledu na veškeré důsledky pro obyčejné a slušné lidi, kteří se ničím neproviňují. Především toto opatření nijak zásadně nepomůže v boji proti týrání zvířat nebo množitelům. Naopak to podpoří vznik či pokračování nelegální činnosti některých veterinárních lékařů a ještě sofistikovanější ilegální praktiky trýznitelů zvířat. Hrozí také, že bude odepírána veterinární péče zvířatům, která ji budou potřebovat z obavy veterinářů, aby neporušili tento nový předpis.

Pokud stát není schopen zajistit skrze své úředníky dodržování právních předpisů natolik, že je nutno přijímat stále nové a nové právní úpravy, nebude problém se zákony, ale spíše s byrokratickým aparátem a jeho vedením, které je neschopné či bez vůle efektivně potírat trestnou činnost páchanou na zvířatech. Někteří neuvědomělí ochránci zvířat toto mohou vnímat jako výhru, ve skutečnosti je to velká prohra při řešení skutečných příčin nefungující legislativy a přebujelého byrokratického aparátu.

Můžeme jen doufat, že slovenští veterinární lékaři budou mít natolik zdravého rozumu, aby se hloupému opatření postavili a neodepřeli poskytnutí veterinární péče potřebným zvířatům i přes hrozbu sankce ze strany státu, který se tak snaží zastřít svou vlastní neschopnost.

MVDr. Jiří Žák,
člen Republikového výboru Svobodných a kandidát do zastupitelstva Magistrátu města Brna

Články vyjadřují osobní názor autora a nejsou oficiálním stanoviskem strany, pokud není uvedeno jinak. 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31