Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

VODIČKA: Svobodní jsou jediná pravicová strana

VODIČKA: Svobodní jsou jediná pravicová strana

Málokdo věří, že předčasné volby uskuteční nějaký zázrak, pročistí politickou scénu a přinesou zásadní obrat. Přesto trochu přetrvává politická iluze, že volbami se zbavíme kmotrů, kariéristů a neschopných hlupáků. 

Jistě dojde k posunu voličských preferencí směrem doleva, protože koalice předchozích stran (ODS, TOP 09, VV) si na pravici jen hrála. Ve skutečnosti v těchto stranách převládaly levicové tendence: zvyšování daní, rozšiřování regulací a akceptováním bezbřehé byrokracie Evropské unie. Pseudopravicová koalice, a to zejména její část nazvaná TOP09/STAN, uskutečňovala mnoho nesmyslných a nevysvětlených experimentů: od zpackané důchodové reformy, přes závádění S-karet, utrácení finančních prostředků na nepřipravenou opravu dálnice D1,  nepřesvědčivé a v mnoha případech i nespravedlivé církevní restituce a odškodnění, až po nepovedené slučování Státní opery a Národního divadla. Zaslouženě padla „vláda rozpočtové odpovědnosti“, která Českou republiku za tři roky vládnutí zadlužila o více než 400 miliard korun.

Proto se voliči v předčasných volbách budou spíše přiklánět ke Straně svobodných občanů, jako jediné pravicové straně se srozumitelným politickým programem, jasným konceptem nízkých daní, štíhlého státu, snaze zabránit dalšímu zadlužování země přijetím ústavního zákona o vyrovnaném státním rozpočtu a s minimalizací vesměs škodlivého vlivu EU.

Ing. Milan Vodička, CSc. je předsedou Středočeského krajského sdružení Svobodných

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodni-31