Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

VANĚK: Pláč nad biopalivy

VANĚK: Pláč nad biopalivy

“Klaus zasadil ránu byznysu s biopalivy” hlásá titulek HN ze dne  17. 5. a “rádoby podnikatelé” se předhánějí v líčení hrůz, které tento krok přinese.  A co se to vlastně opravdu stalo?  Vlastně nic mimořádného – pan president jen vetoval zákon, který měl některým podnikatelům zajistit zaručené zisky  a všem ostatním občanům zdražit, atˇ již přímo nebo nepřímo, jejich spotřební koš.

O žádnou ochranu životního prostředí přitom nejde – již dlouhou dobu je známo, že biopaliva nejsou žádným přínosem, protože se na jejich výrobu se spotřebuje vice fosilních zdrojů, než kolik ušetří, jak nedávno pod tlakem okolností přiznala i Evropská komise.

Z tohoto pohledu je nářek některých našich “podnikatelů”  směšný.  Dávno už patrně zapomněli na to, že zisk v tržním prostředí zajišťuje poptávka spotřebitelů – a ne závazky a direktivy z Bruselu, které navíc v tomto případě kromě zvýšení cen škodí i životnímu prostředí.   Pro běžného občana je tedy presidentovo veto přínosem, protože alespoň částečně omezí hrabivou zelenou pracku v kapse každého z nás.

Tomáš Vaněk je chemik, bydlí v oblasti Praha Západ

 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31