Svobodní v médiích v uplynulých dnech

Svobodní v médiích v uplynulých dnech

V uplynulém týdnu byl v médiích vidět a slyšet především předseda strany a europoslanec Petr Mach, a to zejména v souvislosti s kauzou zadržovaných českých dětí v Norsku. V úterý 20. ledna osobně podpořil paní Evu Michalákovou při jejím jednání s norským úřadem pro ochranu dětí (Barnevernet) o osudu jejích dvou chlapců. Přítomen byl i europoslanec Tomáš Zdechovský, poslankyně Jitka Chalánková a právník rodiny Pavel Hasenkopf.

Agentura ČTK už před jednáním vydala hned několik zpráv, které pak citovala celá řada řada médií, včetně rozhlasových stanic a televizí – zde ukázka jedné ze zpráv. Velký článek před cestou vydal i Blesk pod názvem Je to barbarský systém, říká o odebrání českých dětí v Norsku europoslanec Mach.„Tady vůbec nebylo rozhodnuto v zájmu dítěte, že děti mají vyrůstat ve své vlastní rodině. Pokud je nějakému dítěti ubližováno, tak se samozřejmě o to má stát zajímat. Ale tady nic takového prokázáno nebylo,“ cituje mj. Blesk Petra Macha.

Média věnovala jednáním v Norsku značnou pozornost. V hlavních zprávách odvysílala reportáž TV Prima (reportáž začíná v čase 3:17, P. Mach mluví v 5:30). Takto o případu informovala Česká televize.

V Blesku použili celý facebookový status Petra Macha: Zpravodajský portál Idnes citoval reakci PM na vyjádření norského velvyslanectví. O události hojně informoval i Český rozhlas. Portál Aktuálně.cz přinesl mj. kritickou reakci P. Macha: "Jednání s norským úřadem pro ochranu dětí bylo doslova zoufalé – úředníci si viditelně užívají pocit moci nad 'obyčejným' člověkem." Reflex jako první informoval o tom, že soudu začne v únoru.

O jiných tématech

Parlamentní listy věnovaly pozornost článku Petra Macha o tom, že za pádem koruny stojí asi opět Česká národní banka. Psal o tom na svém blogu a tento článek převzal např. i Neviditelný pes (Lidovky).

Především regionální deníky a rádia řešily situaci v Žatci, kde byl odvolán starosta Jelínek, zvolený za Svobodné a následně vyloučený kvůli koalici s komunisty. Článek na stejné téma najdete např. i zde na Idnes.

Český rozhlas citoval místopředsedu Svobodných Radima Smetku v reportáži Kampaň na podporu českých potravin: „Už se v minulosti ukázalo, když probíhaly předchozí kampaně, jako třeba Ryba domácí a podobně, že to mělo naprosto minimální vliv. Výdaje státu byly v řádu desítek milionů korun a přínos pro zemědělce rozhodně nebyl takový, jaký by si představovali.“ 

Praha, 21. ledna 2015

Kateřina Kašparová
tisková mluvčí Svobodných

e-mail: kasparova@svobodni.cz
telefon: 736 530 384

 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31