Svobodní: Nenechme odzbrojit české občany

Svobodní: Nenechme odzbrojit české občany

Svobodní zásadně podporují právo českých občanů držet legálně zbraň. Ostře se staví proti jeho omezení, které proti vůli České republiky schválila Rada ministrů EU. O návrhu bude ještě hlasovat Evropský parlament.

„Dnešní většinové hlasování Rady ministrů EU, které má v důsledku odzbrojit občany České republiky, je bezprecedentním zásahem do naší svobody a svrchovanosti. Opět o nás, tak jako několikrát v historii, rozhodli za našimi hranicemi. Pokud česká vláda nebude chtít odzbrojit občany v souladu se směrnicí a občané nebudou chtít přijít o další kus svobody, zbývají dvě možnosti. Buď bude Česká republika platit pokuty do Bruselu, nebo budeme muset vystoupit z Evropské unie,“ komentuje výsledky hlasování místopředseda Svobodných František Matějka.

„Možnost držet a nosit zbraně je citlivým indikátorem svobody. Naše obyvatelstvo bylo ve 20. století odzbrojeno hned dvakrát: německým protektorátem a poté znovu komunisty, kteří se chopili moci. Oba příklady jsou silným varováním,“ upozorňuje místopředseda Svobodných Karel Zvára.

V Evropském parlamentu budu hlasovat proti, ale obávám se, že i tam budeme přehlasováni,“ říká předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach. „ Proto Svobodní budou za rok kandidovat do Poslanecké sněmovny s tím, že budou hlasovat proti zavedení tohoto zákazu do českého právního řádu, a to i za cenu hrozby sankcí ze strany EU,“ zdůrazňuje Mach.

Republikové předsednictvo Svobodných

10. června 2016

TZ ve formátu PDF ke stažení zde

Kateřina Kašparová
tisková mluvčí Svobodných

e-mail: kasparova@svobodni.cz
telefon: 736 530 384

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31