Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Šrámek: Setkal jsem se s muslimem

Šrámek: Setkal jsem se s muslimem

Zejména zajímavé pro mne bylo vyprávění o tom, že do 15. stol. byl islám v rukou opravdu vzdělaných lidí, kteří byli tolerantní a nepraktikovali žádnou formu extrémního islámu, která je zřejmá v dnešní době. A kterou do světa hlásá zejména SAE. Ta platí a sponzoruje imámy, které vysílá do celého světa, aby indoktrinovali praktikující muslimy. Tato forma islámu je vykládaná i zde v ČR skrze muslimskou obec.

Zajímavé bylo jeho shrnutí nakonec, kdy mi řekl, že po více než dvaceti letech v ČR dospěl k tomu, že muslimové nejsou integrovatelní do evropského prostředí. Ani tak kvůli islámu, ale zejména kvůli naprosté kulturní odlišnosti. Řekl mi, že úplně nejlepší by bylo, kdyby byli ve svých původních zemích a tam se postarali, spojeni se svojí kulturou, o prosperitu a vývoj vlastních zemí. Aby byli schopní vlastní inovativností, produkcí obchodně konkurovat ostatním.

Je totiž přesvědčen o tom, že když nebudou pouhými příjemci všeho z venku, zvedne se jejich vlastní sebevědomí a nakonec nebudou mít ani chuť a potřebu válčit.

A ještě jedna myšlenka byla zajímavá: pokládá za důležité vzdělání obyčejných muslimů, a to včetně žen. Kdyby totiž opravdu věděli, co se v koránu opravdu píše, vůbec by nepodléhali tomu otroctví, ve kterém často žijí.

I v tomto bodě jsem s ním musel souhlasit naprosto bez výhrad. Opravdu vzdělaní lidé, kteří jsou obeznámeni se souvislostmi a i dějinnými odkazy, mají mnohem menší tendenci k radikalizaci. Jde o druh vzdělání, které naučí člověka hledat prameny, srovnávat. Hm, nepřipomíná vám to zrovna tak aktuální případ Ester Ledecké (domácí vzdělávání) a tristní stav našeho školství?

A ještě poslední doušek: říkal, že představitelé EU, se kterými se potkal, jsou tak nějak jednodušší… Kdo by to byl řekl, že…?

Takže, Hateme, děkuji za příjemně strávené chvíle u kávy…

Ivan Šrámek,
člen Republikového výboru Svobodných

Články vyjadřují pouze osobní názor autorů a nejsou oficiálním stanoviskem Svobodných, pokud není uvedeno jinak.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31