Martin Honajzer: Jak jsme překonali nejen Pražáky, ale i Kocourkovské

Martin Honajzer: Jak jsme překonali nejen Pražáky, ale i Kocourkovské

Od tohoto týdne byla zahájena pravidelná vlaková doprava k letišti Leoše Janáčka v Mošnově. Přestože vzbuzuje u mnoha osob velké rozpaky, krajští představitelé se nám snaží představit tuto akci především jako velký úspěch. Tak jako hejtman Novák v přímém vstupu do vysílání České televize v den zprovoznění této trati (13.4.2015, k zhlédnutí zde http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/307665-o-cem-se-v-praze-mluvi-v-ostrave-uz-je/) .

V jeho pochvalné řeči mě zaujala odpověď na dotaz redaktora, jestli nová železniční trať na letiště s ročním počtem cca 260 tisíc odbavených osob (rok 2013) není příliš drahá (čas 5:05). Podle slov hejtmana má právě vybudovaná trať sloužit primárně pro dopravní obslužnost průmyslové zóny, vzdálené cca 1 km od nově vybudované železniční stanice s kapacitou cca 10 tisíc zaměstnanců. Zatím jsou zde zaměstnány cca 4 tisíce zaměstnanců a určitě ne pro všechny bude nově vybudovaná trať vhodná pro dopravu do zaměstnání. Druhým důvodem je železniční připojení na Multimodální terminál, který zatím existuje pravděpodobně pouze v záměru. Teprve jako jakási přidaná hodnota, tzv. „třešnička na dortu“ je dopravní obslužnost leteckého spojení ostravského letiště. Rozumím tomu tedy tak, že průmyslová zóna zatím není naplněna ani z poloviny, Multimodální terminál se plánuje a jako první krok jsme zatím zahájili dopravní obslužnost letiště.

Občané Kocourkova prosluli mj. tím, že byli schopni postavit školu tak, že začali střechou (aby na ně při stavbě nepršelo). Radní Moravskoslezského kraje je daleko překonali, rozhodli se realizovat projekt, neboli „upéct dort“ tak, že začali třešničkou na dortu

Obávám se, že tímto krokem dosáhli radní Moravskoslezského kraje v čele s hejtmanem historické nepřekonatelnosti!!!

Martin Honajzer
místopředseda krajského sdružení Svobodných v Moravskoslezském kraji

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31