Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

KEFURT: otevřený dopis profesoru Lukešovi, jako reakci na jeho komentář v ČT.

KEFURT: otevřený dopis profesoru Lukešovi, jako reakci na jeho komentář v ČT.

Vážený pan Igor Lukeš, Professor of International Relations and History; (BA/MA, PhDr, Charles University, Prague; MALD, PhD, Fletcher School of Law and Diplomacy, Tufts University).
Specialization: Central European History, East European Politics, Contemporary Russia.

Vážený pane profesore,

shlédl jsem Váš komentář k návštěvě českého presidenta Václava Klause a jeho plánované přednášce v Club for Growth, vysílaný třetího či čtvrtého března tohoto roku ve zpravodajském pořadu České televize. Tento Váš komentář, kde označujete členy Club for Growth, americké senátory, guvernéry, a bývalé vysoké činitele americké administrativy za ultra liberální či ultra konzervativní a jejich politický vliv honotíte jako marginální, mne velice rozhořčil.

Ultra konzervativismus vidíte ve snaze minimalizovat vliv státu, ve snaze minimalizovat státní přerozdělování a hospodářské plánování z ůrovně státu. Ultra libaralizmus vidíte ve snaze osvobozovat občany od zbytečných regulací, od svazování přirozených svobod občanů zbytnělým právním řádem a přebujelou byrokracií. Vysmíváte se samoregulačním mechanismům tržního chování. S těmito postoji nemohu za žádných okolností souhlasit. Hovoříte vlasně o obyčejném konzervativismu a obyčejném liberalismu. Vy sám jste pak obyčejný levicový učitel.

A ještě dovolte pár slov k míře vlivu konzervativních a liberálních názorů. Jestliže jsou dnes ve Spojených státech názory, podobné těm Vašim převládající, pak za příštích několik let mohou být Spojené státy majetkem Číny. Číňané k vám nebudou exportovat socialistickou revoluci, jak se o to snažil ve své době Sovětský svaz. Vy totiž socialismem indoktrinováni již jste. Ti si vás prostě koupí.

Velice nerad bych Vás ještě někdy viděl na některém z českých televizních kanálů. Nelezeme zde po stromech, jestli jste si ráčil všimnout. Nevěšte nám tedy na nos svá moudra.
Zůstaňte prosím raději v Americe i s panem profesorem Švejnarem, který nám onehdy nabízel své, již dávno objevené a dávno opuštěné recepty a třetí cesty.
Ne, děkujeme, Vaše dobrodiní vážně nepotřebujeme. Zavedlo by nás tam, kde už jsme jednou byli.

S pozdravem Robert Kefurt

Robert Kefurt je členem Strany svobodných občanů
 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Svobodni-31