IDNES.CZ: Svobodné na Karlovarsku povede do voleb Jaklův bratr

IDNES.CZ: Svobodné na Karlovarsku povede do voleb Jaklův bratr

Lídrem za Stranu svobodných občanů v Karlovarském kraji je Václav Jakl, bratr tajemníka prezidenta republiky Ladislava. Bývalý starosta Chebu byl dříve v ODS, nyní je členem Svobodných. Sám tajemník prezidenta Klause Ladislav Jakl Svobodné podpořil už před jarními volbami do Evropského parlamentu.

Strana, která měla ambici přebrat ODS její nespokojené voliče, ale v evropských volbách neuspěla. V předčasných sněmovních však hodlá znovu kandidovat ve všech krajích.

V tom Karlovarském ji do voleb povede bývalý starosta Chebu Václav Jakl, jeden ze tří bratrů hradního tajemníka. „Přihlásil se k nám, je členem strany,“ řekl iDNES.cz o Václavu Jaklovi předseda strany Petr Mach. Podle něj mají oba bratři v podstatě shodné názory. Jakla na post lídra vynesly vnitrostranické primárky, ve kterých členové a příznivci strany hlasovali po internetu. „O post jsem nijak zvlášť neusiloval, spíše to vnímám jako zodpovědnost vůči tomu, co se děje ve státě, na radnici,“ řekl iDNES.cz Jakl, který byl dva roky starostou Chebu, další dva roky pak místostarostou.

„Celkem mám osm let zkušeností z komunální politiky,“ řekl. Nyní pracuje už třetím rokem jako ředitel Sociálních služeb, příspěvkové organizace Karlovarského kraje.

V roce 1991 spoluzakládal místní ODS, ve které vydržel osmnáct let. Odešel až poté, co byl vyloučen z klubu zastupitelů ODS, kterým vadila jeho kritika některých rozhodnutí. Nelíbilo se mu zároveň „přivyknutí k moci“ a povýšenost nad občany, které u svých kolegů z ODS pozoruje. V kampani se chce zaměřit na dopravní témata v kraji. Z celostátní pozice Svobodní slibují ulehčení podnikatelům a živnostníkům snížení daní a omezení byrokracie.

Ve Straně svobodných občanů je i mladší prezidentův syn Jan Klaus, který je zároveň členem republikového výboru.

 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Petr Mach

Petr Mach

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31