Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

HEINCL: Připomínky časů minulých

HEINCL: Připomínky časů minulých

Nedávno jsem na ČT 24 sledoval kulatý stůl Evropská politika sousedství. Hlavním diskutujícím byl český komisař pan Füle, dále se zúčastnili pánové Rouček – místopředseda EP, Galuška – náměstek ministra zahraničí pro evropské záležitosti, Drulák – ředitel Ústavu mezinárodních vztahů, Bartovič – EUROPEUM a paní Plechanovová – proděkanka FSV UK. Za to, že neumí souvisle mluvit, pan Füle jistě nemůže. Za to, že ve své řeči velmi často a zbytečně používal anglická slova jako např.: „Jak my říkáme deep and comprehensive …“, za to určitě může. Ještě horší je, že jeho projev byl mlácením prázdné slámy. Ostatní diskutující mu svými projevy zdatně přizvukovali. Celkově jsem z této televizní diskuse měl dojem, že opět slyším soudruha Jakeše na konci 80. let. Doporučuji podívat se uvedený pořad. Byl to opravdu silný zážitek. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210411034000270-kulaty-stul-o-evrope/.  

Včera jsem byl na kolínské služebně policie ČR nahlásit, že jsem byl okraden. Protože přede mnou bylo několik dalších postižených, musel jsem čekat, než na mě přijde řada. Jak jsem si prohlížel policejní místnost, zaujaly mě modré samolepky s dvanácti zlatými hvězdičkami, které byly nalepeny na nábytku, na televizi, počítačích a monitorech. Pod vlaječkou EU byl text, že příslušné předměty byly nakoupeny za peníze nějakého projektu EU. Celkem jsem na ploše asi 25 m2 napočítal nejméně patnáct samolepek. Nejdříve mě napadlo, jak to šikovní komisaři z Bruselu dělají, že od nás vyberou peníze, pak nám jich část vrátí a my jim ještě formou samolepek poděkujeme. Potom jsem si uvědomil, že koncentrace vlaječek EU je naprosto nesmyslná a vysoce převyšuje koncentraci rudých pěticípých hvězd, které byly v letech 1948 – 1989 opravdu všude.

Jiří Heincl je členem Strany svobodných občanů

 

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31