Vondráček v Pelhřimově: Milada Horáková? Uctít je potřeba památka všech obětí “reálného socialismu”.

Vondráček v Pelhřimově: Milada Horáková? Uctít je potřeba památka všech obětí “reálného socialismu”.

Den úmrtí Milady Horákové stanovil datum pro “Den památky obětí komunistického režimu”. Kulaté výročí této justiční vraždy je tedy dobrým důvodem pro připomenutí si, že obětí tohoto režimu bylo mezi lety 1948-1989 mnohem více.

Často šlo i o lidi, kteří žili v naší lokalitě a měli jedinečné osudy. Někteří odmítali myšlenku “reálného socialismu” dlouhá léta, takže prožívali svá trápení a někdy i mučení delší čas než Milada Horáková. Jiní byli zcela náhodným obětmi např. při okupaci našeho území cizími armádami po roce 1968. Těm všem stejně jako Miladě Horákové patří tento památný den.

S naším jihočeským krajským předsedou Alešem Procházkou jsme tak využili společné návštěvy mého rodného Pelhřimova a symbolicky jsme se poklonili památce všech obětí předchozího režimu (nejen na Pelhřimovsku).

K osobě Milady Horákové bych rád dodal, že jsem velmi silně prožíval, když 26. června ráno zazněl v místním rozhlase v Českém Krumlově 70 let starý rozhlasový záznam procesu s Miladou Horákovou, který je možná tím nejsilnějším a nejvěrohodnějnším dokladem tehdejší doby.

Děkuji nejen samosprávám, ale všem, kteří si včera a dnes po celé republice připomněli jeden z nejzrůdnějších momentů vlády komunistů na našem území, který by ale neměl zastínit vše ostatní – dobré, ale převážně špatné, co minulá doba přinesla.

Vzpomínka na takové části naši historie sice není příjemná, ale o to důležitější je na ní nezapomínat.

Libor Vondráček

předseda strany

Články vyjadřují osobní názor autora a nejsou oficiálním stanoviskem strany, pokud není uvedeno jinak.

Zdroj: http://liborvondracek.cz/v-pelhrimove-milada-horakova-uctit-je-potreba-pamatka-vsech-obeti-realneho-socialismu/

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31