V radě Jindřichova Hradce máme nejsilnější zastoupení

V radě Jindřichova Hradce máme nejsilnější zastoupení

Svobodní před dvěma lety jako uskupení Hradec srdcem a rozumem + Svobodní obsadili druhé místo v komunálních volbách v Jindřichově Hradci hned za 10 let vládnoucí ČSSD.

24. června došlo k historickému momentu, kdy byl odvolán starosta Mrvka spolu se zbytkem rady a do nové rady města náš člen Libor Votava následně nominoval úspěšně 3 členy na pozici radních. Dva z toho byli na naší kandidátce a třetím byl nezávislý zastupitel zvolený za Piráty, ale nominovaný za nás do pozice předsedy sportovní komise.

Jindřichův Hradec se tak po deseti letech zbavil tandemu dvou „Zimolovců“ Mrvka + Komínek ve svém čele a po po koronavirové krizi do své funkce nastoupil na pozici starosty Jan Mlčák, známý jako úspěšný krizový manažer ve funkci ředitele několika nemocnic.

Jak situaci komentuje náš nový radní Jaroslav Chalupský,
a jak to dokumentovala Česká Televize, uvidíte ve videu: Všichni, kdo chtěli nějakou změnu, ji nyní mohou svobodně naplňovat a jít dopředu.

Včera jsme se s Miladou Petrů a Jarkem Kopřivou jako „ti opoziční hlídací psi“ zúčastnili našeho prvního zasedání sedmičlenné rady města, která o všem rozhoduje. Atmosféra to byla úplně jiná, než když jsme 4+2 čelili totální názorové přesile v 27 členném zastupitelstvu.

Včerejší jednání se neslo v duchu, na který jsem zvyklý, jasné svižné manažerské vedení panem starostou, po boku s panem tajemníkem a právním servisem úřadu. Místostarostové předložili body zpracované odbory a my o nich hlasováním rozhodovali.

Hned na začátku jsme se domluvili, že práce Rady města bude co nejotevřenější občanům, bude na webu zveřejněno maximum možných informací. K otevřeností a lepší komunikací pomůže i aplikace Mobilní rozhlas.

Během dvě a půl hodiny jsme vyřídili asi 30 bodů, kde jsme podpořili oživení náměstí skrze další zahrádky, domluvili jsme se, že rozhodnutí pana ex-starosty Mrvky zrušit Porcinkule pro větší klid občanů není dobrý nápad, proto si nový pan Starosta věci odborně zkonzultuje a bude-li to možné, rozhodnutí zrušíme. Také jsme se obecně dohodli, že nechceme tolerovat narůstající nešvar, kdy si firmy žádají o zaplacení víceprací. S drbáním hlavy v zastupitelstvu schválíme na něco 5mil Kč a pak přijdou, že chtějí ještě dvojku, protože něco. Ne, budeme chtít, aby si firmy zakázku pečlivě prošly a zodpovědně nacenily a až na fakt vyjímečné případy cenu dodržely. Tak jak by to požadoval každý z nás, kdybychom si něco nechali zhotovit. Podpořili jsme školy a jejich IT vybavení. Průběžně padalo vícero podnětů, které bychom chtěli časem uchopit a v tom duchu věci pro život ve městě zlepšovat.

Po dvou letech jsme cítili, že chceme jít podobnou cestou a nemusíme někoho urputně přesvědčovat o opaku, jako doposud. No snad nám ta konstruktivní a dělná atmosféra vydrží

Po Radě proběhla ještě koaliční schůzka, kde jsem nafasoval ke svému živobytí ještě takových dalších úkolů a aktivit, že bych se potřeboval naklonovat Ale v každé věci vidím příležitost nějak to ve městě posunout k lepšímu.

Zdroj:

pohled Jaroslava Chalupského 26. června 2020 – JHTV
celý díl zde: https://youtu.be/JoIiOfotvlM?t=34

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Ing. Jaroslav Chalupský

Ing. Jaroslav Chalupský

senátor za Svobodné – obvod 15

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31