Vondráček: Svobodná Evropa je pro nás zásadní. Odmítáme nové regulace

Vondráček: Svobodná Evropa je pro nás zásadní. Odmítáme nové regulace

Volby do Evropského parlamentu se již pomalu ale jistě blíží. Jak se zdá, nejdál s přípravami jsou na tom Svobodní. Ti by rádi po 10 letech zopakovali svůj největší volební úspěch a opět získali zastoupení v unijním parlamentu. Nejenže mají jasno, že předseda a právník Libor Vondráček bude jejich volebním lídrem. Již před časem také zveřejnili sedmero zásad, které bude ctít každý, kdo se v evropských volbách bude v barvách Svobodných ucházet o hlas voličů.

Libor Vondráček se však také jasně vyjádřil k tomu, jaký principiálním postoj budou zastávat Svobodní vůči Evropské unii. „Podporujeme volný trh, volný pohyb zboží, služeb a kapitálu v Evropě. Z Evropy se nechceme stěhovat. Nehodláme ale ani být majetkem Evropské komise, která za nás proti naši vůli chystá předpisy, které nás poškozují,“ uvedl Vondráček s tím, že Česká republika patří do Evropy, ale ne Evropě.

Mezi hlavní programové pilíře patří například podpora zrušení zákazu aut se spalovacím motorem v roce 2026. Rovněž podpora každého zmírnění nebo zrušení systému emisních povolenek či jiných regulací, které dělají z bydlení, podnikání, topení, energií či aut luxus. „V žádném případě nepodpoříme nahrazení eura digitálním eurem a budeme prosazovat zachování české koruny a hotovosti. Stejně také podpoříme zachování práva veta pro Českou republiku v oblastech, kde jí ještě právo veta zbylo,“ upřesnil Libor Vondráček.

Svobodní také nepodpoří zřízení armády Evropské unie či žádné omezování svobody slova a křivení mediálního trhu. Stejně tak Svobodní pokládají za důležité důslednější ochranu vnějších hranic před nelegální migrací. „Jako Svobodní jsme zároveň připraveni rozšířit skupinu europoslanců čítající 36 členů, která již dnes požaduje odtajnění smluv a komunikace ohledně zakázky na vakcíny, které stály daňové poplatníky miliardy eur,“ dodal Vondráček.

Převzato z Parlamentních listů

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31